ایستگاه خبر

ارزش کل بازار مالی غیرمتمرکز بار دیگر از یک میلیارد دلار گذشت

ارزش توکن‌ها در پروتکل‌های صنعت مالی غیرمتمرکز یا DeFi بار دیگر از یک میلیارد دلار فراتر رفت. طبق داده‌های DeFiMarketCap بیش از ۲۴۶ پروژه‌ی فعال در این حوزه مشغول به کار هستند. با سقوط بازار رمز ارزها در ماه مارس  که موجب ایجاد بحران نقدینگی در پروژه‌ی MakerDAO (MKR) نیز شد، ارزش کل این صنعت به زیر یک میلیارد دلار سقوط کرده بود.

طبق داده‌های DeFiMarketCap بیش از ۵۰ درصد سهم این بازار در دست سه توکن Maker با ۲۸ درصد، 0x (ZRX) با ۱۶ درصد و Synthetix Network Token (SNX) با ۱۱ درصد می‌باشد. توکن‌های این صنعت همبستگی بالایی با هم نشان می‌دهند و تنها چهار توکن از ۱۰۰ توکن برتر بیش از ۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته نوسان داشته‌اند.

Defi Pulse تخمین می‌زند ۷۰۳.۳ میلیون دلار دارایی در پروتکل‌های DeFi قفل شده است و بنابراین توکن‌های DeFi در مجموع سی درصد بیش از ارزش دارایی تحت مدیریت‌شان معامله می‌شوند. جالب است بدانید MakerDao مالک ۴۹ درصد کل دارایی قفل شده است. DeFi Pulse همچنین تخمین می‌زند سه پروتکل Maker, Synthetix و Compound حدود ۷۶ درصد کل دارایی‌های قفل شده معادل ۵۳۶ میلیون دلار را در اختیار دارند. تعداد پروژه‌های DeFi ارائه‌دهنده‌ی خدمات وام‌دهی طی یکسال گذشته رشد چشمگیری داشته است. همچنین، یک سوم معاملات این فضا نیز در شبکه‌ی اتریوم انجام می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38249
دکمه بازگشت به بالا