ایستگاه خبر

ایجاد بازار پول توسط پروتوکل Aave برای جذب سرمایه‌گذاران نهادی به صنعت دیفای

به گزارش خبرگزاری Cryptobriefing، پروتوکل Aave در حال راه‌اندازی یک بازار پول با همکاری شرکت بانکداری سوییسی CrescoFin است. این حرکت به نوعی راهی برای جذب پول‌های نهادی و شرکتی به بازار دیفای است.

پروتوکل Aave به سرعت توانست به یکی از پرکاربردترین و اصلی‌ترین ارائه دهندگان خدمات مالی در بازار دیفای تبدیل شود. در حال حاضر کل ارزش قفل شده در این پروتوکل بیش از ۱.۳ میلیارد دلار است. این یعنی ارزش قفل شده در آن از ابتدای سال ۴۰۰۰ برابر شده است.

بیشتر بدانیم: پروتکل Aave یکی از پیشگامان صنعت غیر متمرکز مالی (دیفای)

شرکت CrescoFin این تفاهم را در یک اعلامیه در سایت Medium تأیید کرد. این شرکت یکی از هواداران مصمم مالی غیرمتمرکز یا دیفای به حساب می‌آید. در این اعلامیه به منافع سپرده‌گذاری بیمه‌شده در بازار دیفای اشاره شده که پروتوکل Aave در آن میان از سابقه امنیتی درخشانی برخوردار است. این شرکت بانکداری از برنامه‌های خود برای ایجاد فضای پذیرش نهادی سخن گفته است و مسائل امنیت را از شروط اولیه جذب سرمایه‌گذاران بالقوه می‌داند.

موضوع پول نهادی همواره در فضای بلاکچین مورد بحث بوده است. در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران کلان در ماه‌های اخیر از بیتکوین با آغوش گرمی پذیرا بوده‌اند، اما چندین علامت وجود دارد که از کاهش سرعت پذیرش نهادی در اکوسیستم دیفای خبر می‌دهد.

طبق این تفاهم، پروتوکل Aave فرصت‌های حساب پس‌انداز بیمه‌شده را برای سرمایه‌گذاران نهادی و حقوقی فراهم می‌آورد و از طرف دیگر شرکت CrescoFin آن‌ها را در مسیر پذیرش و انطباق‌های لازم راهنمایی و هدایت می‌کند. این شرکت ضمنا تأیید کرد که اثبات سپرده‌ها و اطلاعات قیمت از طریق اوراکل قیمتی Chainlink تأمین خواهد شد.

بازار پول و منافع برای صنعت دیفای

بازار پول به سرمایه‌گذارانی که وجوه خود را در این پروتوکل به سپرده می‌گذارند و در ازای آن توکن بیمه‌شده دریافت می‌کنند، این امکان را می‌دهد برای وام‌ها با دوره‌های بلندمدت‌تر بتوانند نرخ‌های بهره بالاتری دریافت کنند. این ویژگی چیزی خلق می‌کند که معروف به منحنی بازده (yield curve) است.

به علاوه در بازار‌های پول، کاربران دیفای می‌توانند از «لگوهای پول» استفاده کنند؛ عبارتی که برای توصیف فرآیند تعامل با چندین قرارداد هوشمند با قابلیت ترکیب، استفاده می‌شود.

این خبر، یک نشانه پیشرفت برای کل بازار دیفای است. در این اعلامیه عنوان شده که تا کنون سپرده‌های بیمه‌شده را در صنعت دیفای نداشتیم در صورتی که در سیستم‌های مالی سنتی و رایج، این سپرده‌ها از عناصر بنیادی آن به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانیم: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها

 

https://coiniran.com/?p=42139
دکمه بازگشت به بالا