ایستگاه خبر

افزایش سرمایه‌گذاری در بخش وام‌دهی مبتنی بر DeFi به‌رغم کاهش شدید جذب سرمایه در دیگر حوزه‌های رمزارزی

بنا بر گزارشی که به تازگی توسط موسسه تحقیقاتی Ana.vc منتشر شده، در ماه آوریل، سرمایه‌گذاری جسورانه در استارتاپ‌های حوزه‌ی ارزهای رمزپایه نزدیک به ۶۰ درصد کاهش یافته است.

با این حال، به‌رغم کاهش کلی سرمایه‌گذاری‌ها، بخش اعطای تسهیلات اعتباری به صورت غیرمتمرکز توانسته شاهد رشدی ۱۵۰ درصدی باشد.

گزارش یاد شده با بررسی ۳۲ مورد سرمایه‌گذاری به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون دلار نشان می‌دهد نسبت به ماه گذشته، سرمایه‌گذاری جسورانه در حوزه رمزارزها افت قابل توجهی داشته است.

در این گزارش آمده است:

زمستان رمزارزی هنوز به پایان نرسیده است و در عین حال، روندهای کلان اقتصادی نیز نشان می‌دهند روزهای سختی در پیش است. بسیاری از معاملات هم نه به صورت نقدی بلکه در قالب واگذاری سهام انجام می شوند.

موسسه Ava.vc در گزارش خود به این نکته اشاره کرده که بخش امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi با اختصاص ۴۰ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های جسورانه به خود توانسته در مدار رشد باقی بماند.

پس از بخش وام‌دهی غیرمتمرکز، بخش‌های زیرساخت‌های بلاک چینی، بلاک چین سازمانی و بازار به ترتیب توانسته‌اند ۱۲.۹، ۹.۷ و ۶.۵ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های جسورانه را به خود اختصاص دهند.

Source

https://coiniran.com/?p=38900
دکمه بازگشت به بالا