ایستگاه خبر

صدور اولین وام نمایندگی اعتباری در بستر وام دهی غیرمتمرکز Aave

صرافی غیر متمرکز DiversiFi با استفاده از طرح جدید نمایندگی اعتباری Aave، با استفاده از امکان وثیقه شخص ثالث خط اعتباری دریافت کرده است.

بنا بر خبرگزاری Decrypt، پروتوکل وام دهی غیرمتمرکز Aave امروز اعلام کرد که اولین وام نمایندگی اعتباری را به صرافی غیرمتمرکز DiversiFi اعطا کرده است. خط اعتباری از وثیقه های فراهم شده توسط کاربران دیگر این پروتوکل که به دنبال بازده اضافی هستند، استفاده می‌کند. این توافق توسط خدمات قرارداد غیرمتمرکز OpenLaw صورت گرفته که بندها و ضوابط را مقرر می کند و امضاهای دیجیتال را نگه‌داری می‌کند.

این معامله اولین گام در مسیر گسترش وام‌های DeFi و استفاده میلیون‌ها کاربر بدون وثیقه از طرف خودشان، است، با این پتانسیل که این بازار را بارها و بارها گسترش دهند. نمایندگی اعتباری به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌های رمزارزی وثیقه را در بستر Aave سپرده گذاری کنند، سپس به وام ها برای اخذ شدن توسط کاربران مورد اعتماد سپرده‌گذار در ازای آن وثیقه، مجوز می‌دهد.

دو طرف، توافق نامه‌ای را که توسط شرکت OpenLaw تدارک دیده شده، برای تأیید جزئیات وام مانند محدودیت‌های اعتبار، موارد استفاده از وجوه و شرایط بازپرداخت امضا می کنند. در ازای اجازه دادن به قرض گیرندگان برای استفاده از وثیقه آن‌ها، تأمین‌کنندگان نقدینگی بهره دریافت می‌کنند. هر کاربری با داشتن aToken که در ازای سپرده‌گذاری در پروتوکل Aave دریافت کرده، می‌تواند ویژگی نمایندگی اعتباری استفاده کند.

در اطلاعیه امروز یادآوری شده است که اگرچه کد قرارداد هوشمند برای نمایندگی اعتبار توسط PeckShield حسابرسی و ارزیابی شده است، اما هنوز هم آزمایشی است و کاربران باید با احتیاط عمل کنند.

این قرارداد که امروز امضا شد، به شرکت DiversiFi دسترسی به ۲۰ wBTC را به ارزش ۲۳۶۰۰۰ دلار اعطا کرد. این شرکت در ماه ژوئن یک به روز رسانی را برای بستر وام دهی غیرمتمرکز خود ارائه کرد که با آن معامله گران حرفه‌ای را با خدمات معامله خود حضانتی، پشتیبانی از کیف پول‌های سخت‌افزاری و محافظت حریم خصوصی، مورد هدف قرار داد. این شرکت از فناوری اجماع ZK-STARK استفاده می‌کند و قادر به انجام ۹۰۰۰ تراکنش در ثانیه بر روی بستر خود است.

بیشتر بخوانیم: نحوه‌ی عملکرد سیستم­‌های وام‌­دهی بر بستر بلاک چین

 

https://coiniran.com/?p=40523
دکمه بازگشت به بالا