ایستگاه خبر

کریگ رایت:‌ DeFi کلاهبرداری مطلق است

کریگ رایت ، دانشمند و رئیس nChain در مصاحبه‌ای درمورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) آن را تحقیر کرده و چنین پروژه‌هایی را کاملاً کلاهبردارانه و غیرقانونی خوانده است.

این شخصیت جنجالی با شرکت در کنفرانس مجازی Reimagine 2020 که روز شنبه به میزبانی پاتریک مک لاین منتشر شد، گفت که هر دو طرح DeFi، ارائه‌ی وام و استیبل کوینز، غیرقانونی، ثبت‌نشده و بدون مجوزند. وی به مک لاین گفت: سازندگان پروژه‌های DeFi مجرم‌اند، دیفای مانند حفره‌ای است که مدام می‌خواهد از پول پر شود.

به نظر می‌رسد رایت stablecoins را -رمزارزهایی را که هدف آنها حفظ ارزش پایدار با پشتوانه دارایی مانند دلار آمریکا یا طلا است- با tether، رمزارز وابسته به دلار آمریکا که هرگز داده‌های جامعی از همه ذخایر خود را منتشر نکرد، یکی می‌گیرد.
وقتی مک لاین از رایت در مورد صرافی غیرمتمرکز نظر خواست، رایت ادعا کرد که «چنین چیزی وجود خارجی ندارد. … آنها هنوز هم توسط افراد اداره می‌شوند.»

||بیشتر بخوانید: وایت پیپر بیت کوین؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی‌دانیم||

کریگ رایت گفته است که او خالق بیت کوین است، اما هنوز شواهد قانع‌کننده‌ای برای تأیید ادعای خود ارائه نکرده و با اتهامات کلاهبرداری روبرو شده است، که وی از طریق دادخواست با جدیت این اتهامات را انکار می‌کند.
رایت به مک لاین گفت: «من در دادگاه می‌جنگم و ترسو نیستم.»
رایت همچنین درگیر یک پرونده قضایی است که مربوط به دارایی‌های شریک تجاری سابق‌اش، دیوید کلیمان، است که فوت شده است. این پرونده درباره‌ی مالکیت بیت کوین‌هایی به ارزش کلی ۱۲.۸ میلیارد دلار است.
شناخته شدن رایت به عنوان مخترع احتمالی بیت کوین در طی این روند تا حدودی معتبر است، با این که قاضی پرونده می‌گوید وی گاهی استدلال‌های ضدونقیضی داشته است. از سوی دیگر هم، کارشناسان کریپتو ادعاهای بعدی وی درباره نحوه عملکرد بیت کوین را «مزخرف» توصیف کرده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=40971
دکمه بازگشت به بالا