ایستگاه خبر

سه میلیون کاربر در اکوسیستم DeFi اتریوم

پذیرش اکوسیستم DeFi اتریوم همچنان رو به افزایش است، و تعداد کل آدرس‌های منحصر به فرد آن به ۳ میلیون می‌رسد.

 رشد نمایی اکوسیستم DeFi اتریوم

طبق داده‌های Dune Analytics، تعداد کل آدرس‌های منحصر به فرد با DeFi از ۳ میلیون آدرس عبور کرده است. از تاریخ ۱۳ جولای، این ابزار تجزیه و تحلیل ۳،۰۰۴،۶۲۰ آدرس را پیدا کرد که حداقل یکی از ۲۴ برنامه پیگیری‌شده توسط این پلتفرم را به کار می‌برند.

داشبوردی که توسط علاقه‌مندان به کریپتو جمع‌آوری شده است، طیف وسیعی از پروتکل‌های بومی اتریوم را رصد می‌کند تا تعداد کل کیف‌پول‌های منحصربه‌فردی که با این اکوسیستم تعامل دارند، پیدا کند. مواردی مانند Compound ،Uniswap ،Aave ،Curve و Balancer در این داشبورد رصد می‌شوند.

بهترین صرافی غیرمتمرکز اتریوم، یونی‌سواپ، با بیش از ۲.۳ میلیون آدرس منحصر به فرد، محبوب‌ترین پروتکل DeFi است. کامپوند، بازار غیرمتمرکز پول، در حال حاضر در رده دوم قرار دارد و از زمان راه‌اندازی ۳۲۵،۰۰۰ آدرس به خود اختصاص داده است.

با وجود افت بازار در ماه مه، استفاده از DeFi همچنان شاهد رشد نمایی است. تقریباً ۱۱ ماه طول کشید تا تعداد آدرس‌های منحصر به فرد از ۱۰۰۰۰۰ به یک میلیون برسد، اما رشد بعدی در فواصل سریع‌تر اتفاق افتاد. همانطور که تحلیلگر مساری، میسون نیستروم، در توییتر خود اشاره کرد، حرکت از ۱ به ۲ میلیون ۱۴۲ روز طول کشید، در حالی که جهش از ۲ به ۳ میلیون فقط در ۷۸ روز انجام شد.

گرچه ۳ میلیون آدرس منحصر به فرد یک نقطه عطف مهم است، باید توجه کرد که بسیاری از کاربران چندین آدرس را مدیریت می‌کنند. بنابراین، تعداد واقعی کاربران منحصر به فرد احتمالاً کمتر از تعداد آدرس‌های فعال است.

طی ماه گذشته، به دنبال پذیرش سریع‌تر و عرضه محصولات جدید، ارزش‌ به اصطلاح تراشه‌های آبی اکوسیستم DeFi اتریوم مانند Synthetix و Compound افزایش یافته است. با رونق گرفتن این فضا، بسیاری امیدوار به تکرار رشد تابستان سال گذشته DeFi خواهند بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=46524
دکمه بازگشت به بالا