ایستگاه خبر

پروتکل دیفای Balancer مورد سوءاستفاده قرار گرفت

پروتکل دیفای Balancer ، یک پروتکل غیرمتمرکز مالی (DeFi) برای نقدینگی قابل برنامه‌ریزی و موارد دیگر، توسط یک هکر مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. این هکر موفق شده است بیش از ۵۰۰ هزار دلار از ارزش کل سکه‌ها را از استخرهای Statera (STA) و STONK (STONK) سرقت کند.

آسیب پذیری آزمایشگاه‌ها و پروتکل دیفای Balancer 

گرچه امور مالی غیر متمرکز (DeFi) به دلیل ارائه گزینه‌های دیگری برای تأمین مالی به نسبت روش‌های سنتی، به عنوان آینده‌ای روشن مورد حمایت قرار گرفته است، واقعیت این است که هنوز باید راه طولانی‌ای را برای رسیدن به موفقیت کامل طی کند. هکرها  همچنان در تلاش‌اند تا با شناختن و سوءاستفاده از نقاط ضعف این سیستم به پول زیادی دست پیدا کنند.

در جدیدترین این فعالیت‌ها، یک مهندس خبره و ناشناس قراردادهای هوشمند توانسته با موفقیت به این آزمایشگاه‌ها حمله کند و بیش از ۵۰۰ هزار دلار از Statera (STA) و Stonk (STO) به سرقت برده است.

به گفته منابع نزدیک، این هکر با ارسال دو تراکنش پیچیده به Ethereum Mainnet در فاصله چند دقیقه این دو استخر را تخلیه کرده است. مشخصاً‌ این هکر قراردادهای هوشمند مخربی را طراحی کرده که برای انجام معاملات چندگانه با یک تراکنش واحد ساخته شده‌اند و از این طریق توانسته برای هک کردن سیستم به آن دسترسی پیدا کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39791
دکمه بازگشت به بالا