ایستگاه خبر

رکورد جدید فعالیت امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) بر بلاک‌چین سولانا!

داده‌های سایت ارزیابی DeFi Llama بیانگر آن است که همزمان با رسیدن ارزش دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در سولانا به ۱۲.۷ میلیارد دلار، فعالیت پروتکل‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) مبتنی بر این بلاک‌چین نیز به اوج تاریخی تازه‌ای رسیده است. این اتفاق نخست در روز ۲۱ اکتبر به‌وقوع پیوست و سپس با اندکی کاهش به رقم ۱۲.۳۴ میلیارد دلار رسید. این اوج تاریخی رکورد پیشین ماه سپتامبر را که درپی استفاده از خدمات دیفای بر بلاک‌چین سولانا رخ داد، شکسته است.

نکته‌ی جالب‌توجه آن است که پیش از توسعه‌ی کاربرد دیفای در بلاک‌چین سولانا، ارزش دارایی‌های قفل‌شده در این شبکه هرگز از رقم ۱.۵ میلیارد دلار بیشتر نبوده است.

به‌نظر می‌رسد که بخش اعظم این دارایی‌های قفل‌شده به پروتکل استیکینگ محبوب Marinade Finance متعلق باشد. گسترش دیفای حتی بر این پروتکل نیز تاثیرگذار بوده و موجب رشد ۶۹ درصدی و قرارگیری آن دربین پروژه‌هایی با بیشترین مقدار نقدینگی شده است.

بهتر است بدانیم علی‌رغم رشد صنعت دیفای مبتنی بر سولانا در دو ماه اخیر، این بلاک‌چین هنوز فاصله‌ی بسیار زیادی با پروتکل‌های دیفای بلاک‌چین اتریوم دارد که ارزش دارایی‌های قفل‌شده‌ی آن بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است.

آمادگی سولانا برای روند صعودی

هنگام نگارش این خبر سولانا به‌همراه سایر دارایی‌های رمزنگاری در یک بازار گاوی قرار دارد. ارزش هرواحد از سولانا طی ۲۴ ساعت پیش ۷.۵۴% افزایش داشته و تقریبا ۲۰۹.۴۳ دلار معامله می‌گردد. قیمت این رمز ارز در بازه‌ی هفتگی بیش از ۳۵ درصد رشد داشته است.

در ابتدای سال جاری و پس از آنکه قیمت SOL به اوج تاریخی ۲۰۰ دلاری خود رسید و شمار بسیاری از پروژه‌های دیفای و NFT دارایی کریپتو جذب بلاک‌چین آن شدند، سولانا محبوبیت بسیاری بین جامعه‌ی رمزنگاری کسب کرد. این محبوبیت درکنار کارمزد پایین تراکنش‌های موجب شد تا بسیاری از تحلیل‌گران و علاقمندان کریپتو لقب «قاتل اتریوم» را به سولانا بدهند.

پیشنهاد مطالعه: دارایی مصنوعی در دیفای: موارد استفاده و پتانسیل‌های آن

Source

https://coiniran.com/?p=48030
دکمه بازگشت به بالا