ایستگاه خبر

پروتکل شناخته شده آوه در تلاش برای راه‌اندازی استیبل کوین خود

پروتکل DeFi آوه (Aave) در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استیبل کوین خود است.

در اعلامیه‌ای که توسط بنیانگذار آوه، استانی کولچوف در توییتر منتشر شد، آمده است:

«ما یک ARC [درخواست Aave برای نظرات] برای یک استیبل کوین جدید غیرمتمرکز با پشتوانه وثیقه، بومی اکوسیستم Aave، معروف به GHO ایجاد کرده‌ایم.»

این بدان معناست که پیشنهاد آوه برای یک استیبل کوین جدید اکنون در دست DAO آن است—جامعه آن از دارندگان توکن AAVE که به تصمیماتی که بر آینده پروتکل تأثیر می‌گذارد رأی می‌دهند. در صورت موفقیت این رأی، یکی از بزرگ‌ترین فعالان DeFi گزینه‌ استیبل کوین دیگری را به بازار معرفی می‌کند؛ چیزی که در صورت پذیرش گسترده GHO می‌تواند برای DAO آن سودآور باشد.

طبق ارقام DeFi Llama، پروتکل وام‌دهی Aave در حال حاضر دارای ارزش ۶.۶ میلیارد دلاری است. «ارزش کل قفل شده» به مقدار ارز دیجیتالی که در حال حاضر در یک پروتکل استفاده می شود اشاره دارد.

مردم می‌توانند از آوه—که روی اتریوم اجرا می‌شود—برای قرض دادن یا قرض گرفتن دارایی‌های دیجیتال بدون مراجعه به یک واسطه متمرکز استفاده کنند. توکن بومی آن، AAVE، همچنین چهل و هفتمین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار نزدیک به یک میلیارد دلار است. AAVE امروز ۷۱.۲۲ دلار به ازای هر داده CoinMarketCap معامله شد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و دارندگان AAVE به تایید GHO رأی دهند، این استیبل کوین «با مجموعه متنوعی از دارایی‌های رمز ارزی پشتیبانی خواهد شد».

در صورت تصویب، معرفی GHO استیبل کوین را در پروتکل آوه رقابتی‌تر می‌کند، امکان اختیاری بیشتری را برای کاربران استیبل کوین فراهم می‌کند و با ارسال ۱۰۰ درصد سود وام‌های GHO به DAO، درآمد اضافی برای Aave DAO ایجاد می‌کند.

استیبل کوین بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو است: توکنی که به گونه‌ای طراحی شده است که از رمز ارزهایی مانند بیت کوین یا اتریوم پایدارتر باشد. دلیل آن این است که استیبل کوین‌ها معمولاً به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا متصل می‌شوند تا از نوسانات جلوگیری کنند و به معامله‌گران کمک کنند تا نقدینگی خود را حفظ کنند.

پروژه‌های DeFi مانند Aave پروژه‌هایی هستند که بر روی یک بلاکچین ساخته شده‌اند که وام‌دهی را خودکار می‌کنند –هدف آن‌ها به نوعی ارائه خدمات بانکداری «بدون بانک» است.

اما چنین پروژه‌هایی بسیار تجربی هستند و ممکن است در معرض هک و در برخی موارد فاجعه کامل و مطلق باشند.

استیبل کوین آوه چگونه متفاوت خواهد بود؟

شرکت‌های Aave، شرکت سازنده پروتکل آوه، گفت:

«برای شروع، برخلاف استیبل کوین ترا، GHO یک استیبل کوین الگوریتمی نخواهد بود و ویژگی‌های آن شبیه به استیبل کوین‌های الگوریتمی نخواهد بود.»

اکثر استیبل کوین‌ها یا متمرکز هستند و توسط دلار یا اوراق قرضه یا سایر دارایی‌های یک بانک پشتیبانی می‌شوند، یا غیرمتمرکز هستند و توسط سایر دارایی‌های کریپتو پشتیبانی می‌شوند. این همان چیزی است که استیبل کوین را با ارزش ثابت ۱ دلار در هر توکن ثابت نگه می دارد. استیبل کوین‌های الگوریتمی که بخش رو به رشدی از فضای دیفای‌اند، متفاوت هستند، زیرا وثیقه‌ای ندارند و در عوض از کد هوشمندانه‌ای استفاده می‌کنند تا آ‌ن‌ها را به یک دارایی پایدار متصل نگه دارد.
استیبل کوین GHO پیشنهادی Aave در دسته توکن‌های غیرمتمرکز و دارای وثیقه قرار می‌گیرد و آن را در همان کلاس DAI، استیبل کوین MakerDAO قرار می‌دهد که توسط توکن‌های MKR و سایر دارایی‌های رمز ارزی وثیقه می‌شود.

شرکت‌های Aave اضافه کردند که «ویژگی‌های قابل توجه کاهش خطر» برای جلوگیری از تولید بیش از حد GHO وجود خواهد داشت که از کاربران محافظت می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57436
دکمه بازگشت به بالا