فایل‌کوین پس از مدت‌ها انتظار، شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد
محمد حضرت پور | 2020.10.16

فایل‌کوین پس از مدت‌ها انتظار، شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto، پروژه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، فایل‌کوین، پس از مدت‌ها انتظار، شبکه اصلی خود را در بلوک 148888 راه‌اندازی کرد. با این خبر، قیمت توکن FIL از 30 دلار به تقریبا 67 دلار رسیده است.

راه‌اندازی شبکه اصلی فایل‌کوین حالا بعد از گذشت سه سال از عرضه اولیه کوین این شرکت، که توانست به عنوان یکی از مهم‌ترین عرضه‌‌های توکن در سال 2017، سرمایه‌ای معادل 205 میلیون دلار را جمع‌آوری کند، انجام شده است. فرآیند راه‌اندازی با دیرکرد و وقفه‌های بسیاری مواجه شد که اخیرا سرمایه‌گذاران، Protocol Labs شرکت مادر فایل‌کوین را مورد غضب خود قرار دادند.

این بستر که بر مینای سیستم ضبط بین سیاره‌ای (IPFS) ساخته شده به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از توکن بومی فایل‌کوین (FIL) به خرید و فروش فضای ذخیره‌سازی بلااستفاده بپردازند. کاربران فایل‌کوین می‌توانند استخراج‌گران را استخدام کنند تا داده‌ها را ذخیره یا توزیع نمایند و استخراج‌گران نیز با انجام درخواست آن‌ها پاداش به دست آورند.

تیم فایل‌کوین اواخر سپتامبر امسال برنامه چندمرحله‌ای برای اجرای شبکه اصلی ارائه کرد که در مرحله اول به کاربران فرصت داد تا سیستم‌های خود را مجددا تنظیم کرده و آماده شوند. این بستر همچنین میزبان یک رقایت شبکه آزمایشی به نام Space Race بود که در آن 500 استخراج‌گر با هم  325 پبی‌بایت ظرفیت ذخیره‌سازی ایجاد کردند. این مقدار معادل با داشتن فضا برای 90 میلیون فیلم با کیفیت 1080p و 7 برابر تمامی آثار مکتوب بشریت از ابتدای تاریخ ثبت‌شده تا الآن است.

بر طبق گفته یان دارو، مدیر ارشد عملیات فایل‌کوین، در کل بیش از 500 پبی‌بایت فضای تأیید شده هم اکنون در اختیار مشتریان است تا از آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانیم: دارایی مصنوعی در دیفای : موارد استفاده و پتانسیل‌های آن