ایستگاه خبر

پنج جایگزین غیرمتمرکز برای Youtube

چندی پیش خبر محدود کردن ویدیوهای مرتبط با رمز ارزها در یوتیوب واکنش گسترده جامعه رمز ارزها را برانگیخت. بعد تر یوتیوب از بازیابی ویدیوهای حذف شده خبر داد. با این حال برخی معتقدند باید به فکر یک جایگزین غیرمتمرکز برای بارگزاری ویدیو و محتوا بود.

خبرگزاری Altcoin buzz پنج جایگزین غیرمتمرکز را به شما معرفی می‌کند.

پروتوکل Lbry  به هر فردی اجازه می‌دهد برنامه بسازد و محتوای دیجیتال تولید کند. این پلت‌فرم رایگان و متن باز است و توسط اعضای جامعه خود مدیریت می‌شود. هیچ فرد یا گروهی نمی‌تواند محدودیتی بر محتوای تولید شده اعمال کند. به تولید کنندگان محتوا در این شبکه پاداش نیز پرداخت می‌شود.

پلت‌فرم Uptrennd یکی از هیجان‌انگیزترین‌ها در این اکوسیستم است. این پلت‌فرم اکنون متمرکز است ولی در یک برنامه سه ساله قرار است به طور کامل غیرمتمرکز شود. این شبکه اکنون متمرکز بر موضوعات مرتبط با رمز ارزهاست ولی به زودی قرار است محتواهای دیگر نیز به این شبکه اضافه شود.

شبکه Steemit بر روی بلاک‌چین Steem توسعه پیدا کرده است. رمز ارز این شبکه Steem است. محتواها بر روی بلاک‌چین استیم ذخیره می‌شوند و تولیدکنندگان و مخاطبان این محتواها بر اساس الگوریتم خاص شبکه پاداش دریافت می‌کنند. در استیم شما می‌توانید با تولید، لایک و یا به اشتراک‌گذاری مطالب پاداش دریافت کنید.

پلت‌فرم Theta توسعه ای از SLIVER.tv است. نردبانی پیشاروی توسعه دهنده‌های نسل بعدی ویدیو و رسانه‌های دیداری است. این پروژه هم اکنون در حال اجرای نسخه آزمایشی خود است. این پروژه نیز توکن خود و بلاک‌چین اختصاصی دارد.

در انتها پلت‌فرم Minds یکی از پیشرفته ترین پلت‌فرم‌های موجود است. سانسور در شبکه صفر است. یک پروژه متن باز  که کاربران می‌توانند تغییرات مد نظر خود را اعمال کنند. پلت‌فرم Minds اکنون بر روی شبکه اتریوم طراحی شده است. این شبکه نیز به کاربران خود برای مشارکت پاداش می‌دهد.

https://coiniran.com/?p=35906
دکمه بازگشت به بالا