ایستگاه خبر

دیسنت ( DECENT ) برنده بزرگ ترین hackathon خود را اعلام کرد

آخرین دوره ی Blockchain Pioneers Hackathon، در مسکو حول محور «استفاده از بلاک چین برای ایجاد تحولات مثبت در جامعه» برگزار شد.

DECENT، یک شرکت بلاک چین جهانی، برنده بزرگ ترین hackathon برگزار شده با مشارکت خود را، اعلام کرد. برنده، یک پروژه خلاقانه مربوط به حیوانات به نام New Noah است که برای حفاظت از گونه های در معرض انقراض، از فناوری بلاک چین استفاده می کند.

دیسنت ( DECENT ) برنده بزرگ ترین hackathon خود را اعلام کرد
decent blockchain pioneers hackathon in moscow/ Source

از طریق همکاری با HumanVenture- یک پلتفرم سرمایه گذاری روسی- آخرین دوره ی Blockchain Pioneers Hackathon، ۱۶ تا ۱۸ نوامبر در مسکو حول محور «استفاده از بلاک چین برای ایجاد تحولات مثبت در جامعه» برگزار شد. طی این رویداد سه روزه، ۹ تیم نمونه کار اولیه خود را روی پلتفرم بلاک چین اختصاصی DECENT یعنی DCore توسعه دادند.

بیشتر بخوانید: راهنمای قدم به قدم انتشار محتوای دیجیتال در پلتفرم Decent

New Noah روش های زیادی برای دگرگونی در نگرانی های جاری در مورد فهرست در حال رشد گونه های در معرض انقراض ارائه کرد. به ادعای این تیم جوان، در هر ساعت دو گونه از بین می رود و فقط در طول برگزاری Hackathon، ۱۴۴ گونه از بین رفتند.

New Noah، فرصت افزایش حمایت از این حیوانات را به وسیله ی حمایت فردیِ مالی، به جای یک موسسه که ممکن است با پول های دریافتی فعالیت مفسدانه یا سِرّی انجام دهد، فراهم می کند. این کار با افزودن حیوانات در معرض خطر به یک پایگاه داده ی بلاک چین انجام می شود. کافیست ثبت نام کنید و سپس با اهدای مقداری پول به حفظ حیوان کمک نمایید. بنابراین، حیوان توسط حامی خود «پذیرفته» می شود. این تعهد به صورت شفاف در بلاک چین DCore ثبت خواهد شد و اهدا کننده می تواند هر زمان که بخواهد از سلامت و موقعیت حیواناتی که سرپرستی می کند اطلاع یابد.

دیسنت ( DECENT ) برنده بزرگ ترین hackathon خود را اعلام کرد
decent blockchain pioneers hackathon in moscow/ Source

سازنده ایده این پروژه، Mark Golberg، در مورد کار روی بلاک چین DECENT گفت: «تکنولوژی DCore فرصت منحصر به فردی برای انتقال بلادرنگ فایل های بزرگ فراهم می کند و این به سازگاری پروژه ما کمک زیادی کرد. قطعا ما به دنبال استفاده از DCore برای تلاش های فعلی و آینده خود هستیم». این تیم آینده پروژه را در توسعه موارد استفاده، همچون ذخیره اطلاعات درمورد حیوانات محبوس، با استفاده از تکنولوژی کم مصرف بلوتوث، می بیند.

بیشتر بخوانید: عرضه والت جدید Decent با ویژگی های متعدد و منحصر به فرد خود

تیم برنده ۲۰ هزار DCT و فرصت همکاری با DECENT برای توسعه پروژه را به دست آورد. در حالی که DECENT قصد داشت تنها به تیم اول جایزه اهدا کند، دو پروژه ی دیگر به نام Posterum، ایده ی تامین مالی برای پروژه های علمی و Charity Dating، ایده ی شبکه ی اجتماعی با نیت و فعالیت های خیرخواهانه، هیئت داوران DECENT را تحت تاثیر قرار دادند و هر کدام ۱۰ هزار DCT برنده شدند. یک جایزه ویژه ی پنج هزار DCT نیز مشترکا به HumanVenture و Chevening to Decentocracy به خاطر پروژه ی تقسیم سود و تخصیص مسئولیت ها با فرایندی ساده تر بر مبنای بلاک چین، اهدا شد.

Hackathon مسکو آخرین قسمت از hackathon های امسال بود. DECENT در حال حاضر برای Blockchain Pioneers Hackathon Grand Finale که محل برگزاری آن هفته آینده اعلام خواهد شد، آماده می شود.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود. 

https://coiniran.com/?p=25954
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x