ایستگاه خبر

DC Comics به نبرد NFT ها می‌رود

DC Comics ناشر کتاب‌های کمیک و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تولید داستان مصور در آمریکا که زیرمجموعه‌ی شرکت فیلم‌سازی Warner Bros است، نسبت به استفاده‌ی هنرمندان از حق مالکیت معنوی خود در قالب توکن‌های NFT ابراز نارضایتی نموده و اظهار داشت برای ورود انحصاری به این حوزه برنامه‌های خاصی دارد.

Jay Kogan، معاون ارشد امور حقوقی DC Comics، در روز پنجشنبه به فریلنسرهای این شرکت نامه‌ای ارسال کرد که در آن مخالفت DC را نسبت به فروش تصاویر دیجیتال حاوی حق مالکیت معنوی این شرکت به پلتفرم‌های NFT متذکر شد.

DC Comics به نبرد NFT ها می‌رود

DC Comics و NFT ها

Kogan خاطر نشان شد که شرکت DC برای فضای NFT ها برنامه‌ی خاص خود را دارد و در حال بررسی فرصت‌های موجود است.

در بخشی از این نامه آمده است:

«شرکت DC Comincs در حال بررسی سازوکار بازار NFT ها بوده و هدف ما ارائه‌ی راه حلی منطقی و منصفانه برای حاضرین این حوزه (هواداران و مجموعه‌داران) است. از شما خواهشمندیم از فروش هرگونه تصویر دیجیتال دارای حق مالکیت معنوی DC Comics به NFT ها خودداری نمایید، لازم به ذکر است که این ممنوعیت در برگیرنده‌ی تمام سفارشات مربوط به DC و یا طرح‌های تولید شده‌ی خارج از قرارداد با این شرکت خواهد شد.

در صورت مواجهه با هرگونه پیشنهاد مبنی بر ادغام آثار هنری خود با توکن‌های NFT مراتب را به Lawrence Ganem، معاون خدمات DC Comics اطلاع دهید. ما در نظر داریم تا از استعداد نیروی‌های فریلنس خود در برنامه‌ی انحصاری خود برای فضای NFT ها استفاده نماییم.»

به گزارش سایت Gizmodo، هنرمند سابق شرکت DC Comics خوزه دلگو، که عمده شهرت وی به‌خاطر طرح‌های Wonder Woman است، اخیرا توانسته با فروش NFT های ابرقهرمان‌های دارای حق مالکیت معنوی DC درآمد ۱.۹۵ میلیون دلاری کسب نماید.

بر اساس داده‌های سایت NonFungible.com ارزش بازار NFT ها تا پایان سال ۲۰۲۰ معادل ۳۳۸ میلیون دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=44594
دکمه بازگشت به بالا