ایستگاه خبر

DBS Bank برای دیجیتالی کردن پرداخت‌های تجاری به بلاک‌چین پیوست

بانک چندملیتی مستقر در سنگاپور DBS Bank برای دیجیتالی کردن پرداخت‌های تجاری خود به شبکه مالی تجاری Contour پیوست.

مطابق گزارشی که در تاریخ ۱۱ مه توسط خبرنامه تجارت «Business Times» منتشر شد، بانک DBS اولین بانکی از سنگاپور است که به این شبکه پیوسته است. مؤسسات بزرگی مانند BNP Paribas، بانک بانکوک، ING ، HSBC، Standard Chartered و Citi Ventures کانتور را تأسیس کردند.

دیجیتالی شدن برای کارآیی بیشتر

DBS مشتاقانه می‌خواهد فرایند تسویه اعتبارنامه پایان‌به‌پایان خود را از طریق راه‌حل‌ پلتفرم‌های بلاکچین دیجیتالی کند. هدف این بانک کاهش زمان تسویه حساب، کاهش میزان اسناد و مدارک و ساده کردن روند معاملات از طریق دیجیتالی کردن پرداخت‌های تجاری است.

بانکداری غیرحضوری در اثناء کووید-۱۹

Cointelegraph در ماه مارس گزارش داد که کانتور سال گذشته آزمایش موفقیت‌آمیزی روی پلتفرم خود، جایی که ۳۰ میلیون دلار در اعتبارنامه‌ معاملات ثبت کرده، انجام داده بود. در سیستم تأمین مالی تجارت سنتی، بیشتر فرایندها نیاز به مداخله انسان و کاغذبازی دارند. با توجه به بحران کووید ۱۹، اکنون آمادگی برای شکل‌گیری روند غیرحضوری تجارت بسیار مهم‌تر از همیشه است.

Ajay Sharma، رئیس بخش تجارت جهانی و تأمین مالی مطالبات HSBC، پیش از این ادعا کرده بود که: «بهینه‌سازی بلاکچین در حوزه‌های مالی و تجاری بر محدودیت‌های حضور فیزیکی امروز ما غلبه کرده است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=38789
دکمه بازگشت به بالا