ایستگاه خبر

افزایش توجه سرمایه‌گذاران برجسته به فضای مالی غیرمتمرکز اتریوم

فضای مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) در ماه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این بخش از فضای کریپتو با افزایش سریع بازده و انگیزه‌های بالا برای استفاده از این‌ برنامه‌ها افزایش سریعی در جذب سرمایه داشته است. داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد کاربران DeFi به معنای واقعی کلمه از چند هزار نفر در ابتدای سال به جایی نزدیک به چند صد هزار نفر رسیده است.

این موضوع باعث شده است که توجه سرمایه‌گذاران و نوآوران برجسته در داخل و خارج از فضای کریپتو هم به DeFi جلب شود. به حدی که اخیراً دیوید مارکوس، یکی از بنیانگذاران Libra و رئیس سابق PayPal، شروع به پرسیدن این موضوع در توییتر کرد.

دیوید مارکوس در جامعه کریپتو و فناوری مالی چهره شناخته شده‌ای است. وی رئیس سابق پی‌پال است و تیم پیامرسان فیسبوک را اداره می‌کرد. اکنون، وی در حال اجرای Libra، پروژه ارز دیجیتال است که توسط فیسبوک راه‌اندازی شد.
مارکوس اخیراً در مورد DeFi  سؤالهایی را در صفحه شخصی توئیتر خود مطرح کرده است، و ده‌ها نفر در پایین آن پست از پروژه‌هایی نام بردند که مارکوس می ‌تواند آنها را بررسی کند.

جالب‌ترین پروژه‌های #DeFi جز Uniswap ،Maker و Compound که باید درباره آنها بدانم کدام‌اند؟

– دیوید مارکوس (Davidmarcus) 2 نوامبر ۲۰۲۰

مشخص نیست که چرا مارکوس درباره DeFi سؤال می‌پرسد. او طرفدار بی شک و تردید بیت کوین، اتریوم و سایر شبکه‌های غیرمتمرکز و فناوری‌های مالی جدید است.

|| بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) ||

از سوی دیگر، سرمایه گذار افسانه‌ای Naval Ravikant اخیراً در پادکست با تیم فریس اظهار داشت:

آنها با فضای مالی غیرمتمرکز اتریوم در حال ساخت وال استریت غیرمتمرکز هستند، آنها به امور مالی غیرمتمرکز می‌گویند D-E-F-I، اما در واقع فکر می‌کنم بیشتر شبیه DEFY است: فقط از دولت سرپیچی کن، DEFY. و بنابراین من فکر می کنم، ما شاهد یک کازینو کاملاً جدید هستیم که بهتر از وال‌استریت عمل می‌کند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیلیکون ولی نیز شروع به تخصیص سرمایه در این فضا کرده‌اند. این علاقه احتمالاً دور بعدی رشد را در این بخش هنوز نوپای فضای کریپتو رقم می‌زند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41819
دکمه بازگشت به بالا