ایستگاه خبر

تلفیق هنر و تکنولوژی! فروش آثار هنری دیوید هاکنی با بلاک‌چین

آثار هنری نقاش و عکاس مشهور انگلیسی David Hockney قرار است در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ بر روی بلاک‌چین به فروش برود. آثار هنری آقای هاکنی عکس‌هایی هستند که با تکنیک کالو تایپ گرفته‌شده‌اند. قرار است این آثار هنری با ظهور نگاتیو بر روی کاغذ توسط شرکت کره‌ای Artblock توکنیزه شوند.

توکنیزه شدن آثار هنری با بلاک‌چین

به گزارش خبرگزاری Crpto new media و به نقل از Peyment.com، فرآیند توکنیزه شدن در تاریخ ۱۹ سپتامبر اتفاق خواهد افتاد. در این روز مالکیت دو اثر مشهور “تحرک تمرکز” و “جمع‌آوری تصویر با آیینه” بر روی هزاران توکن توزیع خواهد شد و افراد علاقه‌مند به آثار هنری می‌توانند سهامدار این دو اثر مشهور شوند.

در خبرها آمده است که تابلوی “جمع‌آوری تصویر با آیینه” توسط ۵۰۰۰ سهم و اثر “تحرک تمرکز” توسط ۸۵۰۰ سهم توکنیزه خواهند شد. قیمت هر توکن ۸.۱۸ دلار تعیین‌شده است. تراکنش‌ها توسط بلاک‌چین اتریوم صورت خواهد پذیرفت اما هنوز مشخص نشده است که فرآیند مبادله این توکن چگونه خواهد بود.

گفتنی است که خلاقیت و نوآوری شرکت کره‌ای می‌تواند مثالی باشد از تأثیراتی که بلاک‌چین می‌تواند بر قسمت‌های مختلف زندگی داشته باشد. به نظر می‌رسد فرآیند اعتبار سنجی و مالکیت یک اثر هنری ازجمله مهمترین این تأثیرات خواهد بود.

https://coiniran.com/?p=31961
دکمه بازگشت به بالا