ایستگاه خبر

استفاده احتمالی شماری از آمریکایی‌ها از بسته‌ی حمایت مالی خود برای خرید رمزارزها

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی رمزارزی کوین بیس، نموداری را منتشر کرده که نشان می‌دهد بخش کوچکی از آمریکایی‌ها از کمک حمایتی مالی دریافتی از دولت آمریکا برای خرید ارزهای رمزپایه استفاده کرده‌اند.

آرمسترانگ در توییتی به تاریخ ۱۷ آوریل نوشته است که میزان واریزها و خریدهای انجام شده در صرافی کوین بیس به ارزش ۱۲۰۰ دلار (دقیقا برابر با مبلغ واریزی دولت به حساب خانوارها) بیش از ۴ برابر افزایش داشته است. اگرچه این این توییت به صراحت به این امر صحه نمی‌گذارد؛ اما موقعیت شغلی آرمسترانگ در صرافی کوین بیس می‌تواند مهر تاییدی بر داده‌های آن باشد.

افزایش میزان سپرده‌ها و خریدهایی به ارزش ۱۲۰۰ دلار همزمان با واریز کمک مالی دولت به حساب خانوارها، این گمانه را تقویت می‌کند که عده‌ای از شهروندان آمریکا بسته‌ی کمک‌معیشت دریافتی از دولت را مستقیما صرف خریداری رمزارزها کرده‌اند.

stimulus 1

گفتنی است بسته‌های کمک مالی توسط دولت ایالات متحده به بسیاری از شهروندان این کشور اختصاص داده شده تا بتوانند با اثرات سوء اقتصادی ناشی از شیوع کرونا راحت‌تر کنار بیایند.

در بحبوحه‌ی همه‌گیری کرونا بسیاری از کسب‌وکارهای تولیدی از جمله آن دسته از کسب‌وکارهای مرتبط با حضور مشتریان از جمله رستوران‌ها و سینماها تعطیل شده‌اند تا از شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۰ جلوگیری شود. مقارن با این تعطیلی گسترده، بسیاری از نیروهای کار، درآمد خود را از دست داده و خانه‌نشین شده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=38305
دکمه بازگشت به بالا