ایستگاه خبر

یکی از بزرگترین بازار‌های سیاه جهان پذیرش بیت کوین را متوقف کرد!

هنگامی که بیت کوین شاهد افزایش نجومی تقاضا از سوی  سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی است، بازار کاخ سفید(White House Market)، یک بازار بزرگ در بین بازار‌های سیاه پرداخت از طریق بیت کوین را متوقف کرد.

این اقدام با مسدود کردن گره‌های Tor انجام شد. این پلتفرم اکنون فقط Monero، سکه شناخته‌شده حریم خصوصی را می‌پذیرد.

White House در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: «پرداخت با بیت کوین دیگر پذیرفته نمی‌شود. رابط برنامه‌ی صرافی‌ای که ما از آن استفاده کردیم (Morphtoken) به طور ناگهانی تصمیم گرفته است که دسترسی به گره‌های خروجی Tor را مسدود کند و در حالی که این مسئله برای دور زدن چیزهای بی‌اهمیت است، ما تصمیم گرفتیم که به تصمیم آنها احترام بگذاریم.»

اقتصاد پررونق بازار‌های سیاه
بازار کاخ سفید پس از Empire Markets، یکی دیگر از این بازارهای بزرگ که در آگوست گذشته آفلاین شد، به یکی از بزرگترین و فعال‌ترین بازارهای تاریک تبدیل شد.
لازم به ذکر است که بیت کوین یک روش پرداخت مطلوب در بازارهای سیاه و برای مجرمان است. برآورد Bitfury نشان داد که در سال جاری حدود ۱.۴ میلیارد دلار بیت کوین برای خدمات میکسینگ ارسال شده است.

اگرچه بیت کوین توسط دولت کنترل نمی‌شود، معاملات قبلی آن قابل ردیابی است، به این معنی که هر بیت کوین صرف‌شده در هر بازار darknet می‌تواند هویت مالک قبلی خود را نشان دهد. ارائه‌دهندگان خدمات غیرقانونی از خدمات میکسینگ برای پاک کردن تاریخ معاملات بیت کوین استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر، Monero به صورت ناشناس طراحی شده است و هیچ سابقه‌ای در مورد معاملات قبلی را ثبت نمی‌کند.

در همین حال، مقامات در سراسر جهان همچنین در تلاش‌اند تا بازارهای پررونق سیاه را مهار کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42831
دکمه بازگشت به بالا