ایستگاه خبر

راه‌اندازی سیستم اولویت‌بندی در DAO Maker

پروژه DAO Maker پلتفرم محبوب SaaS برای را‌ه‌اندازی بلاکچین و استارت‌اپ‌های رمز ارزی، در حال بررسی موضوعاتی است که کاربران و اعضای جامعه به آن توجه کرده‌اند. نیاز به شفافیت بیشتر در بستر SaaS در رأس این مسائل است.

در راستای این امر، DAO Maker یک کمپین شفافسازی با هدف افزایش شانس اعضای جامعه برای برنده شدن در سیستم قرعه‌کشی SHO خود راه‌اندازی کرده است. می‌توان بر اهمیت داشتن یک جامعه قوی در پشت یک پروژه بیش از حد تأکید کرد. با توجه به این موضوع، DAO Maker قصد دارد به موضوع شفافیت بیشتر که مورد توجه کاربران، دارندگان توکن و اعضای جامعه بوده است، بپردازد.

در این راستا این پروژه ابتدا راه‌‌حل Venture Yield خود را با تمرکز بر بهبود انصاف در روند توزیع و تخصیص راه‌اندازی کرده‌است. همچنین انتظار می‌رود که یک سیستم هش تأییدکننده برای شرکت کنندگان در قرعه کشی‌ها این هفته به صورت زنده توسط تیم پروژه اجرایی شود.

روش کار سیستم اولویت‌بندی

مشارکت در استیک DAO برای سیستم قرعه کشی SHO بسیار کم بوده و عمدتاً به این دلیل است که مکانیزم تأیید سیستم غیرقابل اعتماد بود. سیستم قرعه کشی SHO فقط به شانس متکی بود و در حالی که شانس به خودی خود بد نیست، اما همیشه هم عادلانه نیست. برای اصلاح این مسئله، DAO Maker برنامه‌هایی را برای معرفی یک سیستم اولویت‌بندی برای سیستم قرعه کشی SHO خود فاش کرده است. سیستم اولویت‌بندی مفروض همچنین به بهبود تجربه کاربری (UX) برای شرکت‌کنندگان درSHO کمک می‌کند.

سیستم اولویت‌بندی معرفی‌شده به هیچ وجه تصادفی بودن انتخاب برندگان را تغییر نخواهد داد. در عوض، شانس برنده شدن برای کاربرانی که هرگز انتخاب نشده اند را افزایش می‌دهد. همچنین کاربران یک اولویت دوگانه متغیر دریافت خواهند کرد. برای هر بار که یک کاربر برای هر SHO ثبت نام می‌کند و این فرصت را دارد که انتخاب شود اما در نهایت ضرر می‌کند، عامل اولویت وی به میزان یک افزایش می‌یابد. بنابراین، احتمال انتخاب آن‌ها در دور بعدی بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر عضو جامعه A هرگز برای SHO ثبت نام نکرده باشد، دارای ضریب اولویت یک است. با ثبت‌نام و سپس از دست دادن SHO، اولویت وی به دو افزایش می‌یابد. اگر عضو انجمن A ثبت نام‌ کند و باز هم ببازد، اولویت وی به سه افزایش می‌یابد. این در اصل به این معنی است که احتمال دارد اعضای انجمن A سه برابر بیشتر از یک شرکت‌کننده با عامل اولویت یک و ۱.۵ برابر بیشتر از یک شرکت‌کننده با عامل اولویت دو برنده شوند. به زبان ساده، هرچه عامل اولویت بیشتر باشد، شانس برنده شدن کاربر بیشتر است. در صورت برنده شدن در نهایت در قرعه کشی SHO، اولویت برنده به طور خودکار به یک کاهش می‌یابد.

انصاف و برابری در DAOPad

راه‌اندازی سیستم اولویت DAO گامی در جهت تصحیح انصاف و برابری در DAOPad است. به زبان ساده، به لطف سیستم اولویت‌بندی، شانس برنده شدن بلیط در DAO Maker’s SHO به احتمال زیاد به طور مساوی توزیع می‌شود. بنابراین، این افزایش علاقه کاربران به مشارکت در سیستم قرعه‌کشی را در پی خواهد داشت.

تاریخ دقیق پیشنهادی برای اجرایی‌کردن این توسعه هفته جاری اعلام خواهد شد. برای تأیید بیشتر ادعاهای خود در مورد تصادفی بودن فرآیند قرعه‌کشی، تیم DAO کل محاسبات را در جاوا اسکریپت به صورت عمومی بارگذاری خواهد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

Source

https://coiniran.com/?p=47429
دکمه بازگشت به بالا