بحث آزادچندرسانه‌ای

دایملر اولین معامله در شبکه مالی بلاکچینی مارکو پولو را انجام داد

شرکت Daimler اولین معامله خود در شبکه معاملات مالی براساس بلاک چین Marco Polo انجام داد.  

براساس مطالب منتشر شده  در روز چهارشنبه، تراکنش معامله آزمایشی به شرکت مقابل رسید که صاحب برند مرسدس بنز  علائه بر سایر برندها می باشد- داده های مورد نیاز برای تبدیل پرداخت ها با شرکت مهندسی و پارت دیلر Dürr را پردازش می کند. بانک آلمانی Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) نیز در این معامله درگیر بود.

آزمایش شامل یک سفارش و یک توافق تحویل یک سیستم تنظیم از Dürr به مارکوپلو می باشد. پرداخت ها قبلاً از طریق یک تعهد مشروط از بانک Daimler تنظیم شده است.

پس از ارسال ابزارهای سفارش داده شده، داده های تکمیل شده وارد مارکوپلو می شود و به صورت اتوماتیک با داده های معامله تطبیق می یابد، بنابراین، تعهد قطعی را ایجاد می کند.

توسط استارت آپ های R3 و TradelX پایه گذاری شد، مارکوپلو بر روی پلتفرم بلاک چین Corda مربوط به R3 ساخته شد. هدف این شبکه ارسال آنی اتصال، افزایش شفافیت در روابط معاملاتی، و موانع کمتر برای دسترسی به سرمایه است.

در حال حاضر، پرداخت های بین المللی کاغذی بسیار کند و ناکارآمد هستند، نیاز به چندین سیستم و دخالت واسطه هایی مثل مدیریت، بیمه، و گمرک دارند. در عوض معامله آزمایشی که در بلاک چین صورت گرفت در چند دقیقه به جای چند روز انجام می شود.

Susanne Schlegel ،مدیر امور مالی Schenck و Dürr Division Measuring و Process Systems، گفت:

ما تمرکز خود را روی کارآمدی گذاشته ایم ولی این کارآمدی نتیجه صرف استفاده از دستگاهها و سیستم ها نیست، بلکه مرتبط با فرآیند کسب و کار می باشد. موفقیت معامله آزمایشی بین Daimler و LBBW نشان دهنده کارآمدی ذاتی باالقوه معامله دیجیتالی فرآیندهای مالی است. پلتفرم های ابتکاری و تکنولوژی هایی مثل مارکوپلو و Corda به ما اجازه می دهد که سطح پیچیدگی های مرحله سفارش را به نفع همه افراد درگیر در معامله بکاهیم.

بیانیه در ماه آگوست اذعان کرد که توانایی اجرای اتوماتیک پرداخت ها یک نقطه عطفی برای شبکه بود. همچنین، مارکوپلو از پیوستن اعضای جدید سرشناس در هفته های اخیر اطلاع داد،  Bank of America و Mastercard که به دنبال افزایش کارآیی در معاملات مالی خود بودند، به این پروزه پیوسته اند.

https://coiniran.com/?p=32674
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x