ایستگاه خبر

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای ثروتمندانی است که بزودی فقیر خواهند شد

طبق اظهارات مدیر عامل صرافی رمز ارز بزرگ بایننس (Binance) کارمزدهای بالای اتریوم آن را به بلاک‌چینی برای ثروتمندان بدل نموده است.

اکنون که زمان شکوفایی زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) فرا رسیده است، مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو (CZ) نیز این نکته را بخوبی دانسته و از آن بهره می‌برد.

با افزایش فراگیر پروتکل‌های امورمالی غیر متمرکز (DeFi)، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) بر بلاک‌چین اتریوم این شبکه را با فشار کاری بیش از حد روبرو کرده که موجب تجدیدناپذیری کارمزدهای آن گشته است. این امر بلاک‌چین‌های متعددی را برای نابودی اتریوم به رقابت با یکدیگر واداشته است و CZ نیز حمایت خود را از BSC به عنوان بهترین گزینه اعلام نموده است.

پیشنهاد مطالعه: اپلیکیشن های غیر متمرکز ساخته شده بر بستر Ethereum یا Dapps

بایننس در مصاف با اتریوم

CZ در توییت جدیدی به اتریوم حمله کرد و نقطه ضعف آن را «کارمزد‌ها» عنوان نمود. از نظر مهمترین شخص صرافی بایننس پرداخت این کارمزدهای بالای اتریوم تنها برای ثروتمندان میسر است.

این گفته تا حد زیادی صحیح است، زیرا با شروع سال ۲۰۲۱ میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم نیز همراه با قیمت این رمز ارز به شدت افزایش یافت، بطوری که از کمتر از ۵ دلار به ۱۵ دلار رسید. طبق داده‌های شرکت سرمایه‌گذاری ycharts، میانگین کارمزدهای شبکه‌ی اتریوم در ۴ روز پیش به اوج تاریخی خود یعنی ۴۰ دلار در ازای هر تراکنش رسیده است.

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای ثروتمندانی است که بزودی فقیر خواهند شد

CZ در ادامه‌ی اظهارات خود در توییت دیگری اعلام کرد که دیگر از اتریوم استفاده نخواهد کرد زیرا صرافی بایننس درحال توسعه‌ی دو پروژه‌ی متفاوت برای رقابت با دو بلاک‌چین بزرگ در دنیا است.

طراحی زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) آن را قادر می‌کند تا تراکنش‌ها را سریع و با حداقل کارمزد انجام دهد. بدین ترتیب BSC رقیب سرسختی برای بیت‌کوین خواهد بود که قابلیت‌های محدودتری در انجام تراکنش‌های ارسالی/دریافتی دارد. با اینحال BSC می‌تواند قراردادهای هوشمند را با کارمزد پایین‌‌تری از اتریوم و بسیار بهینه‌تر اجرا نماید.

رقابتی برای یک اتریوم بهتر

ظهور پروژه‌هایی نظیر BSC ،Polkadot ، Binance Smart Chain و Cardano بیانگر تمایل روز افزون برای جایگزینی بلاک‌چین اتریوم هستند. روز پیش کاردانو توانست در جایگاه برترین رمز ارزها از لحاظ ارزش بازار قرار بگیرد و جایگاه BNB را تصرف کند.

همانند BSC، هدف کاردانو اجرای سریع، ارزان و ایمن قراردادهای هوشمند است. با این وجود طراحی شبکه‌ی آن بسیار پیچیده‌تر است و راه زیادی تا تکامل پروژه‌ی خود در پیش رو دارد.

در همین حال توسعه‌دهندگان اتریوم نیز بر نسخه‌ی دوم اتریوم (Ethereum 2.0) تمرکز کرده‌اند که در چندین لایه پیاده‌سازی خواهد شد. برخی از هواداران و فعالین این حوزه مدعی شده‌اند که بلاک‌چین جدید توانایی اجرایی هزاران تراکنش را در هر ثانیه دارد. ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نیز در همین راستا اظهار داشت نسخه‌ی دوم بلاک‌چین اتریوم صدها هزار تراکنش را به طور کامل در ثانیه پردازش و انجام می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی توکن بایننس – معافیت از کارمزد binance

Source

https://coiniran.com/?p=44152
دکمه بازگشت به بالا