آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

پروتکل سایفر نزدیک به 50 درصد از دارایی‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

پروتکل سایفر (Cypher Protocol) نزدیک به 50 درصد از وجوه دزدیده‌شده را با ارزش تقریبی 600000 دلار بازیابی کرد. پروتکل سایفر یک صرافی معاملات آتی غیرمتمرکز در بلاکچین سولانا (SOL) است. این شرکت خدمات وام را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

در 7 آگوست، این شرکت با یک حمله هکری مواجه شد که طبق گزارش‌ها یک میلیون دلار از حساب‌های آن به سرقت رفت. در 17 آگوست، پروتکل سایفر در حساب X خود اعلام کرد که تقریباً نیمی از وجوه دزدیده شده را در صرافی‌های متمرکز (CEX) مختلف مسدود کرده است.

600 هزار دلار در اکثر صرافی‌های متمرکز مسدود شده است، بازگشت این وجوه به همکاری این CEX ها و حکم توقیف توسط مجریان قانون صادر می‌شود.

— سایفر ©️ (@cypher_protocol) 17 اوت 2023

این هکر با استفاده از حساب‌های مختلف به باگ‌های سایفر حمله کرد و ارزهای دیجیتال مختلفی، مانند USDT، SOL، و wETH و غیره را به سرقت برد.

در 10 آگوست، شرکت با مهاجم تماس گرفت و جایزه حدود 120000 دلاری به ارزش را به او پیشنهاد کرد. بعداً، شرکت گفت که هکر وجوه را پس نداده و آن ها جایزه را عمومی کردند.

جایزه هکر کلاه سفیر اکنون برای عموم در دسترس است.

— سایفر ©️ (@cypher_protocol) 12 اوت 2023

این شرکت همچنین برنامه‌ای برای توزیع دارایی‌های باقی مانده بین کاربرانی که تحت تأثیر هکر قرار گرفته اند، در نظر گرفت. پروتکل سایفر توضیح داد که هر کاربر بسته به تعداد سهام یا سطح مشارکتی که در پروتکل دارد چندین دارایی دریافت خواهد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

 

 

Source

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا