ایستگاه خبر

نسخه‌ی دوم Curve Finance با بازارسازهای خودکار بازار DeFi رقابت می‌کند

Curve Finance با به روزرسانی به نسخه‌‌ی دوم خود، سایر بازارسازهای خودکار (AMM) را در رقابت برای سود بهینه سرمایه به چالش می‌کشد. رقابت برای نوآوری در بخش صرافی‌های غیرمتمرکز در حال داغ شدن است. نسخه‌ی دوم Curve Finance نقدینگی متمرکز را برای تأمین‌کنندگان آن خودکار کرده است.

رقابت سرسختانه نسخه‌ی دوم Curve Finance با AMMها

Curve Finance (Curve) به روزرسانی نسخه‌ دوم خود را آغاز کرده است. آخرین نسخه از این صرافی غیر متمرکز محبوب با شرکت‌هایی مانند Uniswap و Sushiswap وارد رقابت مستقیمی می‌شود. این پروتکل DeFi در زمینه امکان انجام کارآمدترین مبادلات بین دارایی‌های با همان ارزش تخصص دارد و اغلب برای ترید بین استیبل کوین‌ها و جفت-توکن‌های مختلف مانند ETH / stETH استفاده می‌شود.

نسخه‌ دوم این پروژه یک نسخه اتوماتیک از ویژگی نقدینگی متمرکز از نسخه سوم Uniswap  را در خود جای داده است. نقدینگی متمرکز به کاربران امکان می‌دهد تا انتخاب کنند برای کدام محدوده قیمتی تمایل به تأمین نقدینگی دارند. به عنوان مثال، ارائه‌دهندگان نقدینگی (LP) به جای تأمین نقدینگی برای هر قیمت احتمالی اتریوم در استخر ETH / USDT، می‌توانند محدوده ۲۰۰۰-۳۰۰۰USDT / ETH را برای به حداکثر رساندن اثر نقدینگی تا زمانی که قیمت اتریوم در این محدوده ثابت باشد، هدف قرار دهند. Uniswap در هنگام راه‌اندازی ۴۰۰۰ برابر بهره‌وری بیشتر خود را به رخ کشید، اما این ویژگی به دلیل نیاز به مدیریت فعالانه کاربر مورد انتقاد قرار گرفت.

Curve از طریق یک فرمول پیچیده ریاضی، به طور خودکار تمام نقدینگی LP خود را در حدود قیمت فعلی متمرکز می‌کند تا باعث کاهش خطاها شود و به کاربران امکان می‌دهد مبالغ زیادی را بدون تأثیر زیاد بر قیمت دارایی مبادله کنند. Curve همیشه مطلوب‌ترین گزینه‌ی کاربران DeFi برای مبادله استیبل کوین‌ها بوده است، حتی پس از آنکه ویژگی نقدینگی متمرکز نسخه‌ی سوم Uniswap تهدید کرد که از آن پیشی خواهد گرفت. اگر به روزرسانی نسخه‌ی دوم Curve Finance بتواند استاندارد بالای بهره‌وری سرمایه پروتکل را حفظ کند، سایر AMMها مانند Uniswap و Sushiswap در فضای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) با یک رقیب جدی روبرو هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

 

Source

https://coiniran.com/?p=46017
دکمه بازگشت به بالا