ایستگاه خبر

راه‌اندازی استیبل کوین Curve با وثیقه بیش از حد

مایکل اگوروف، مدیرعامل Curve در طی گفتگو با کلوین کوه، بنیانگذار گروه اسپارتان، گفت که Curve Finance استیبل کوین خود را راه‌اندازی خواهد کرد.
اگوروف گفت که استیبل کوین دارای مکانیزم  «وثیقه بیش از حد» خواهد بود، اگرچه او از افشای جزئیات بیشتر خودداری کرد.
مایکل اگوروف، مدیرعامل Curve امروز اعلام کرد این شرکت در حال برنامه‌ریزی استیبل کوین بیش از حد وثیقه‌شده خود است. استیبل کوین احتمالاً ساختاری مشابه با DAI MakerDAO دارد.

تعداد زیاد استیبل کوین‌ها

طبق نظرات مدیر عامل، Curve به دنبال راه‌اندازی یک استیبل کوین بومی است.

توییتی از SCB 10X، یک شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در تایلند، نشان داد که موضوع استیبل کوین بومی کرو امروز در طی یک گفتگوی مجازی بین مدیرعامل و بنیانگذار کرو، Michael Egorov و بنیانگذار گروه Spartan، کلوین کوه مطرح شد.

وقتی پرسیده شد که آیا Curve یک استیبل‌کوین راه‌اندازی می‌کند یا خیر، ایگوروف مستقیماً پاسخ داد که استیبل کوین با وثیقه بیش از حد خواهد بود و افزود: «فعلاً این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم».

Curve Finance یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که در ارائه خدمات معاملاتی استیبل کوین تخصص دارد. طبق گفته DeFi Llama، کرو در حال حاضر دارای ۵.۹۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال است که روی پلتفرم خود در ده اکوسیستم مختلف بلاکچین قفل شده است.

استیبل کوین‌ها رمز ارزهایی هستند که برای برابری با ارزهای صادرشده توسط دولت مانند دلار یا یورو طراحی شده‌اند. در فضای دیفای، استیبل‌کوین‌ها مانند DAI MakerDAO با وثیقه بیش از حد یا مانند UST Terra با وثیقه کمتر خواهند بود.

موضوع وثیقه استیبل کوین برای بسیاری پس از فروپاشی UST در ماه مه که به طور مستقیم حدود ۴۳ میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال را از بین برد، مورد توجه بسیاری قرار گرفت. نظر اگوروف نشان می‌دهد که استیبل کوین Curve احتمالاً از مدلی نزدیک‌تر به DAI پیروی می‌کند تا سکه از سرنوشت UST جلوگیری کند.

تلاش Curve برای ورود به عرصه استیبل کوین به دنبال اظلاعیه اخیر یکی دیگر از پروتکل‌های اصلی DeFi، پلتفرم وام‌دهی Aave است که استیبل کوین با وثیقه بیش از حد خود را به نام GHO منتشر خواهد کرد.

ارزش کل بازار استیبل کوین در حال حاضر بیش از ۱۵۳ میلیارد دلار است. صادرکنندگان عمده متمرکز مانند تتر و سیرکل برنامه‌هایی را برای گسترش عرضه محصولات خود به سکه‌هایی اعلام کرده‌اند که توسط ارزهایی غیر از دلار آمریکا مانند پزو مکزیک و یورو پشتیبانی می‌شوند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ شت‌ کوین چیست (Shitcoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57529
دکمه بازگشت به بالا