ایستگاه خبر

Curve Finance استیبل کوین crvUSD را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی می‌کند

توسعه‌دهندگان صرافی غیرمتمرکز Curve Finance قراردادهای هوشمندی را برای استیبل کوین غیرمتمرکز crvUSD فعال کردند که به مثابه انتشار آن در شبکه اصلی اتریوم است.

Curve این فعالیت را تأیید کرد و اضافه کرد که راه‌اندازی آن هنوز نهایی نشده است، زیرا رابط کاربری آن—رابطی برای تعامل با قراردادهای هوشمند crvUSD—هنوز در دست توسعه است.

Curve Finance در توییتی نوشت:

همانطور که بسیاری متوجه شده‌اند، فعالیت قراردادهای هوشمند crvUSD آغاز شده است. اما هنوز نهایی نشده زیرا رابط کاربری نیز باید مستقر شود. با ما همراه باشید.

پیش از این، تیم در مجموع ۲۰ میلیون crvUSD در شبکه اصلی ایجاد کرد که می‌توان آن را در کاوشگر بلاکچین اتراسکن دید.

استیبل کوین Curve چگونه کار می‌کند

استیبل کوین crvUSD، یک ارز غیرمتمرکز متصل به دلار آمریکا، به جای تکیه بر ذخایر دلار، از طرحی شبیه به استیبل کوین DAI میکردائو استفاده می‌کند. مشابه DAI، کاربران کریپتو در پلتفرم Curve می‌توانند از طریق وام‌های دارای وثیقه اضافی، استیبل کوین‌های crvUSD را ضرب کنند.

استیبل کوین بر الگوریتم جدیدی به نام AMM وام‌دهی (LLAMMA) تکیه خواهد کرد که به طور مداوم وثیقه را نقد می‌کند و به طور خودکار سپرده‌گذاری می کند تا ریسک مربوط به استیبل کوین را مدیریت کند، در حالی که پیوند آن با دلار آمریکا را حفظ می‌کند.

crvUSD توسط یکی از بزرگترین پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز با تمرکز قوی بر روی استیبل کوین طراحی شده است. با این وجود، در بازاری که در حال حاضر تحت تسلط استیبل کوین‌های متمرکزی مانند USDT و USDC است، با رقابت سختی مواجه است که به ترتیب ۸۲ و ۳۰ میلیارد دلار از کل بازار ۱۳۰ میلیارد دلاری استیبل کوین را تشکیل می‌دهند.

در همین حال، DAI دارای ارزش بازار ۴.۶ میلیارد دلار است. Aave، بزرگترین پروتکل وام‌دهی، همچنین در حال آزمایش یک استیبل کوین به نام GHO است که در ماه فوریه در شبکه آزمایشی Goerli اتریوم مستقر شد و همچنان در حال توسعه است.

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه که برای سرمایه‌گذاری در دیفای باید بدانید!

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62247
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x