ایستگاه خبر

ICO شرکت مراقبت های بهداشتی با توکن CuraTokens در ماه سپتامبر

Curaizon ، که فناوری های خلاقانه ای برای مراقبت های دارویی ایجاد کرده است، ICO خود را در ماه سپتامبر برگزار می کند.

چگونه به کمک تکنولوژی دارو های خود را درست مصرف‌کنیم؟ تحقیقات نشان می دهد کمتر از نیمی از همه بیماران نسخه تجویز شده خود را مصرف می‌ کنند، که تاثیر منفی زیادی بر خدمات بهداشتی در سراسر جهان می گذارد. عدم تبعیت از تجویز های دارویی در بیش از ۵۰٪ از ویزیت پزشکان،۴۰٪ از مراقبت های طولانی مدت و بیش از ۴۰٪ از بستری ها در بیمارستان، توسط بیماران صورت می پذیرد. به طور کلی این عدم پذیرش در سراسر جهان بیش از ۶۰۰ میلیارد یورو در سال هزینه بر می دارد و سالانه ۱۳٪ نیز به آن افزوده می شود.

ترغیب بیماران برای مصرف دارو های تجویز شده موضوع مهمی در میان ارائه دهندگان خدمات برای بهبود کیفیت خدمات بهداشتی می باشد.

ICO شرکت مراقبت های بهداشتی با توکن CuraTokens در ماه سپتامبر
Curaizon Reasons for drug non-adherence/ Source

علت این عدم پذیرش چیست؟

اثرات جانبی: بسیاری از دارو ها، به خصوص دارو های مورد استفاده برای درمان بیماری های مزمن به خاطر ترکیبات پیچیده، دارای عوارض جانبی می باشند. این اثرات جانبی را می توان از طریق تغییر در برنامه مصرف دارو یا دارو های اضافی برای کاستن از عوارض ناخواسته، کاهش داد. مهمترین مساله برای پیشگیری و درمان عوارض جانبی این است که پزشک بداند آیا بیمار دارو های خود را به موقع مصرف می کند؟ در صورت دانستن این نکته پزشک می تواند بهترین مسیر را براب مراقبت های دارویی شناسایی کند.

بیشتر بخوانید: پیوستنScott Stornetta به پلتفرم وام دهی مبتنی بر بلاک چین Celsius

ترس: ترس از عواقب ناگوار، تجربه بد یا نتایج غیر قابل درمان می تواند عامل تصمیم گیری بیمار در عدم مصرف دارو باشد. با این حال بیمارانی که در معرض بیماری های مزمن یا طولانی مدت هستند، هرگز بدون دارو بهبود نمی یابند. این بدان معنا نیست که گزینه درمان های جایگزین برای بیمارانی که ممکن است به برخی ترکیبات یا رژیم های خاص واکنش نشان دهند، وجود ندارد؛ اما با نظارت بر سطح ماندگاری و اثربخشی دارو می توانیم خطرات و مسائل مربوط به دارو های خاص  برای بیماری های خاص جمعیتی را بهتر درک کنیم و قادر خواهیم بود مراقبت های دارویی با کیفیت تر با نتایج درمانی مناسب ارائه دهیم.

رژیم های پیچیده

هنگام مواجه با دارو های متعدد، اغلب بیماران برای مدیریت زمان با مشکل مواجه می شوند (چون برخی داروها همراه با غذا و برخی در زمان های دیگر مصرف می شوند). ساده تر کردن این روند و کمک به بیماران برای دنبال کردن یک برنامه موثر باعث کاهش اشتباهات و اثرات منفی دوز های نامتوازن می شود.

بیشتر بخوانید: کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض

فراموشی

فراموش کردن مصرف دارو از علت های اصلی عدم پذیرش آن است. اکثر مردم زندگی شلوغی دارند که باعث می شود مصرف به موقع دارو هایشان اولویت کمتری داشته باشد. این مورد، به ویژه درمورد بیماران مبتلا به بیماری های مزمن یا دراز مدت که بیماریشان معمولا تا زمانی که دیگر خیلی دیر شده است، علامت واضحی ندارد، شایع است. به یاد آوردن و مصرف با تعویق دارو نیز نمی تواند دوز موثر روزانه را به بدن بیمار برساند. در نتیجه این بی نظمی در مصرف، سوء مدیریت بیماری و پیامد های منفی آن اغلب منجر به مرگ می شود.

ندیدن مزایا

ICO شرکت مراقبت های بهداشتی با توکن CuraTokens در ماه سپتامبر
Curaizon Reasons for drug non-adherence/ Source

با وجود استثنا های اندک، دارو هایی که برای بیماری های دراز مدت و مزمن مانند دیابت، آسم، بیماری قلبی، فشار خون بالا و … تجویز می شوند، بیماری را درمان نمی کنند ولی در مدیریت بیماری بسیار موثر هستند. تنها فقط از طریق رعایت یک رژیم مراقبت های دارویی است که می توان به این مهم دست یافت. افزایش شناخت و دانش بیمار برای جلب اطمینان آنها به روند درمان بسیار مهم است و به آنها کمک می کند کنترل بیماری خود و مزایای دراز مدتی را به دست آورند.

با استفاده صحیح از فناوری می توانیم مراقبت ضعیف پزشک و ندادن آموزش صحیح به بیمار را شناسایی کنیم. از طریق تکنولوژی و نظارت بهتر می توانیم زندگی میلیون ها نفر را بهبود بخشیم.

بیشتر بخوانید: Sophia TX و ایجاد پل ارتباطی در بین بلاک چین و کسب و کار ها

همانطور که اشاره شد علل زیادی وجود دارد که چرا مردم به خوبی مراقبت های دارویی انجام نمی دهند؛ از دلایل ساده ای چون فراموشی تا دلایل پیچیده ای همچون عوارض جانبی و ناامیدی از اثربخشی دارو. با این حال هنوز امید وجود دارد. پیشرفت های تکنولوژیکی، شرکت های نوآور را وارد صنعت سلامت کرده تا راهکار هایی برای بهبود نتایج به وجود آورند.

Curaizon، یک شرکت فناوری مراقبت های دارویی و بهداشتی در بریتانیا، فناوری های خلاقانه ای برای مقابله با مشکل عدم مصرف دارو های تجویز شده ایجاد کرده است. راهکار های Curaizon تمام جنبه های ذکر شده در این مطلب و حتی بیشتر را شامل می شود – یادآوری زمان مصرف دارو به بیمار و هشدار به پزشک و دیگر مراقبین درمورد عدم مصرف دارو. کسانی که از تکنولوژی Curaizon استفاده می کنند به بینش ارزشمندی در مورد کاستی های درمان از بیمار خود در زمان مناسب دریافت می کنند.

داشتن این منابع ارزشمند به آنها کمک خواهد کرد تا به بهترین نحو ارتباط هر عارضه را با بهترین دارو بفهمند که در نهایت به سیستم درمانی برای به دست آوردن بهترین تجربیات کمک می کند. تنها راه دسترسی به اطلاعات بیمارستانی ارزشمند Curaizon، شرکت در ICO و خرید توکن CuraTokens (CTKN) در ماه سپتامبر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به www.curatoken.curaizon.com  مراجعه نمایید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

 

https://coiniran.com/?p=24195
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x