ایستگاه خبر

نقش رمز ارزها در پیشرفت کشورهای درحال توسعه

انتظار سرمایه‌گذاران و سهام‌داران از بازار بیت‌کوین و دیگر رمز ارزهای غیرمتمرکز پیوسته درحال افزایش است، با این وجود فناوری‌های نوین برای توسعه و تثبیت جایگاه خود به زمان نیاز دارند. بنا به اظهارات Richard Ainsworth، استاد دانشگاه بوستون، همانطور که ۳۸ سال طول کشید تا ARPANET توسط اسکایپ جایگزین گردد، بزودی زمان گردش مالی انبوه بیت‌کوین نیز فرا خواهد رسید. اقتصاد مبتنی بر کریپتو نه تنها در کشورهای درحال توسعه بلکه در کشورهای توسعه‌ یافته‌ای همچون فرانسه نیز به‌چشم می‌خورد.

Jean Michel Mis، سیاستمدار فرانسوی،همواره بانک مرکزی فرانسه را به خرید رمز ارزها تشویق نموده است. دولت ونزوئلا نیز برای جلوگیری از ارزش پول ملی خود درحال ذخیره‌ی انواع رمز ارزها در خزانه‌ی خارجی خود است. مثال‌های فوق نمایانگر تاثیر مثبت فناوری بلاک‌چین بر اصلاحات اقتصادی است.

آیا بیتکوین قادر است اقتصاد راکد جهانی را رونق بخشد؟

مشکل اصلی کشورهای درحال توسعه محدودیت بهره‌وری است زیرا در بیشتر این کشورها میزان تولیدات به مواد اولیه‌ی وارداتی بستگی دارد. بازار کار این کشورها به دلیل حقوق ناکافی و وابستگی خارجی بدون دستاورد خاصی در حرکت است. در نتیجه سطح کیفی زندگی بهبود نمی‌یابد و پول به بازار تزریق نخواهد شد.

نظام‌ها و راهکارهای مبتنی بر کریپتو از جمله خودپردازهای بیت‌کوین می‌توانند ثروت را در این جوامع با نسبت عادلانه‌تری توزیع نمایند. کاهش ارزش پول فیات از بازارهای بین المللی به بازارهای محلی منتقل شده که به نوبه‌ی خود اثرات مخربی در میان خرده فروشان ایجاد می‌کند و نهایتا احتمال وابستگی این مشاغل را به انواع دارایی‌های کریپتو در آینده افزایش می‌دهد.

ایجاد مناطق آزاد تجاری کریپتو

کشورهای پیشگام در عرصه‌ی کریپتو در جستجوی بازارهای جدیدتری هستند که از توان نهفته‌ی بالاتری در اتخاذ رویکردهای کریپتو برخوردار باشند. این فرصت بی‌نظیری برای کشورهای درحال توسعه است تا با تنظیم مقررات بهتر و توسعه‌ی مناطق تجاری آزاد کریپتو به این تقاضا پاسخ دهند.

در حال حاضر سرمایه‌گذاری خارجی علاقه‌ی وافری به کشورهایی دارد که بتوانند امکاناتی نظیر سود مالیاتی و تسهیلات کارآفرینی را به آنها ارائه دهند. ذکر این نکته قابل توجه است که ارزش سرمایه‌ی برخی از بزرگترین رمز ارزهای جهان در حال حاضر از ارزش سهام بسیاری از بانک‌های غربی بیشتر است. بنابراین کسر کوچکی از این دارایی می‌تواند کسب و کار مناطق درحال توسعه را به‌خوبی رونق بخشد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44622
دکمه بازگشت به بالا