ایستگاه خبر

افزایش حجم معاملات ارزهای دیجیتال در ترکیه با کاهش ارزش لیر

ترکیه شاهد افزایش معاملات ارزهای دیجیتال بوده است، به طوری که معاملات از یک میلیون معامله در روز گذشته است. افزایش فعالیت معاملاتی در حالی رخ می‌دهد که واحد پول این کشور، لیر، به پایین‌ترین حد خود رسیده است و شهروندان در تلاش برای حفظ پس‌انداز رو به کاهش خود به ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.

افت لیر زمانی آغاز شد که رئیس بانک مرکزی به طور ناگهانی در اوایل سال برکنار شد.

عبور از آستانه یک میلیونی

از آنجایی که لیر از ماه سپتامبر تقریباً ۴۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است، شهروندان فعالانه به دنبال گزینه‌هایی هستند که بتوانند از اثرات فلج‌کننده تورم مصون بمانند. تاکنون، ترکیه دو بار از آستانه یک میلیون معامله در روز عبور کرده است که اولین بار در ماه مارس بود، زمانی که تغییر ناگهانی رئیس بانک مرکزی این کشور باعث سقوط قابل توجهی در ارزش لیر شد.

در حالی که تعداد معاملات در ماه‌های اخیر به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته بود، آخرین موج نوسانات و عدم اطمینان، علاقه به تجارت کریپتو در این کشور را دوباره برانگیخت.

کریپتو یک گزینه قابل اجرا

شهروندان ترکیه در حال حاضر به طور فزاینده‌ای لیر را به طلا یا دلار تبدیل می‌کنند، به طوری که پول محلی ۹۰ درصد از ارزش خود را از سال ۲۰۰۸ از دست داده است. با این حال، رمز ارزها نیز یک گزینه مناسب دیگرند. بیت کوین و تتر محبوب‌ترین معاملات در برابر لیر هستند، و در سه سال گذشته موقعیت خود را حفظ کرده‌اند. در حال حاضر، ترکیه ۱۶ درصد از کاربران کریپتو در جهان را به خود اختصاص داده است.

افزایش فعالیت‌های تجاری ارزهای دیجیتال توجه مقامات ترکیه را نیز به خود جلب کرده است و معاون نخست وزیر این کشور فاش کرد که دولت در حال تهیه پیش‌نویس مقررات برای طبقه دارایی‌های نوظهور خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48911
دکمه بازگشت به بالا