آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

محققان بایننس: سیگنال پایان روند نزولی بیت کوین و بازار رمز ارز ها

صرافی رمز ارز بایننس در جدیدترین تحقیقاتش نتیجه گرفته که قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارز ها تقریبا در کف قرار دارد. تیم تحقیقات بازار بایننس پدیده های مختلف و روند کنونی بازار رمز ارز ها را بررسی کرده است.

صرافی رمز ارز بایننس در جدیدترین تحقیقاتش نتیجه گرفته که قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارز ها تقریبا در کف قرار دارد. تیم تحقیقات بازار بایننس پدیده های مختلف و روند کنونی بازار رمز ارز ها را بررسی کرده است. این داده ها همبستگی میان قیمت بیت کوین و آلتکوین ها را بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ تایید می کنند. همچنین می توان دید که بالاترین و طولانی ترین همبستگی در طول تاریخ از نیمه دسامبر ۲۰۱۸ شروع شده و تا نیمه مارس ادامه یافته است.

بیشتر بخوانید: تام لی: بازار صعودی شروع شده است، قیمت بیت کوین ۲۵٪ کاهش می یابد

با توجه به رفتار تاریخی بازار، چنین دوره هایی موجب تغییر روند می شوند. طی ۹۰ روز تا اواسط مارس قیمت بیت کوین از ۶۵۰۰ به حدود ۳۱۰۰ دلار رسید. بایننس پیش بینی می کند که با پایان یافتن دوره ی رکود همبستگی بازار می تواند دوباره رشد کند.

محققان بایننس: سیگنال پایان روند نزولی بیت کوین و بازار رمز ارز ها

در تحقیقات قبلی بایننس، همبستگی آلتکوین ها با دلار آمریکا بیشتر از همبستگی آنها با قیمت بیت کوین بود. در تحقیقات جدید این نکته نیز ذکر شده است که حدود ۷ درصد از عرضه بیت کوین در اختیار سرمایه گذاران نهادی است که معادل یک سیزدهم کنترل نهاد ها بر بازار سرمایه ایالات متحده است.

از طرف دیگر، با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط کمیته ی بازرگانی قرارداد های آتی کالایی ایالات متحده (CFTC)، سرمایه گذاری نهاد ها روی قرارداد های آتی بیت کوین (BTC) در بورس شیکاگو (CME) کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: گزارش Diar از رشد متوالی حجم مبادلات مشتقات بیت کوین طی چهار ماه اخیر

داده های ثبت شده تا ۹ آوریل نشان می دهند که سرمایه گذاران نهادی و مدیران دارایی، ۲۴۴ قرارداد خرید دارند که نسبت به هفته ی پیش از آن ۷۱ عدد کمتر است. همچنین، تعداد قرارداد های فروش نیز به ۸۰ کاهش یافته که ۹ قرارداد نسبت به هفته ی پیشین کاهش نشان می دهد. این داده ها نشانه ی انتظار کاهش قیمت در میان سرمایه گذاران این اوراق است.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source1 & Source2 & Image
https://coiniran.com/?p=28857
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x