آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

گزارش روز بازار بیت کوین: روز های طلایی در انتظار ارز های رمزنگاری شده

قیمت ارز های رمزنگاری شده در بازار بیت کوین پس از تجربه یک افزایش خوب در 5 ماه مه، در 72 ساعت گذشته با کاهش چشم گیری مواجه شده است.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، قیمت ارز های رمزنگاری شده پس از تجربه یک افزایش خوب در 5 ماه مه، در 72 ساعت گذشته با کاهش چشم گیری مواجه شده است. زمانی که شنبه گذشته قیمت بیت کوین به 9940 دلار رسید خریداران با یک خط مقاومت مواجه شده و قیمت به کمتر از 8975 دلار کاهش یافت. دیروز قیمت بیت کوین مابین 9100 تا 9400 دلار متغیر بود. ارزش بازار هر بیت کوین کش نیز در 5 مه به بیش از 1829 دلار افزایش یافت ولی پس از آن، با کاهشی قابل توجه به 1625 دلار در معاملات دیروز رسید. بازار کلی ارز های رمزنگاری شده پس از سه روز کاهش پیاپی، در معاملات دیروز با افزایش همراه بود.

بیشتر بخوانید: ایجاد آشفتگی در بازار رمزارز ها به وسیله مکانیسم «پامپ و دامپ»

رشد 4 درصدی بازار بیت کوین کش در معاملات دیروز

ارزش ارز های رمزنگاری شده در 72 ساعت گذشته سیر کاهشی داشت ولی پس از آن روند افزایشی این بازار ها آغاز شد. در حال حاضر، ارزش بازار تمامی 1595 دارایی دیجیتال موجود در بازار برابر 437 میلیارد دلار است. حجم بازار معاملات 24 ساعت گذشته ارز های رمزنگاری شده برابر 22 میلیارد دلار بوده داشت. امروز بازار های بیت کوین کش بیش از 4 درصد افزایش نشان می دهند و سود هفت روز گذشته بیش از 14.3 درصد بوده است. حجم معاملات بیت کوین کش در 24 ساعت گذشته نزدیک به 1.2 میلیارد دلار بوده است.

5 اکسچنج Okex، Upbit، Bithumb، Bitfinex و Huobi بیشترین مقدار بیت کوین کش را در معاملات امروز مبادله کرده اند. هر بیت کوین کش در زمان نگارش این خبر ارزشی در حدود 0.1717 بیت کوین داشت و به آرامی به 0.2 بیت کوین نزدیک می شد. بیت کوین 35 درصد از معاملات دیروز بیت کوین کش را به خود اختصاص داد و پس از آن تتر با 22.8 درصد، KRW با 20 درصد، دلار آمریکا با 17 درصد و یورو با 1.3 قرار گرفتند.

 

رشد 4 درصدی بازار بیت کوین کش در معاملات دیروز
Bitcoin Cash Markets See 4% Gains Yesterday

بیشتر بخوانید: نوسانات جالب بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) با شروع ماه مه

شاخص های فنی

نمودار ها نشان می دهند که بیت کوین کش به سختی در تلاش است تا از خط مقاومت عبور نماید. نمودار 4 ساعته نشان می دهد که دو خط روند میانگین متحرک ساده (Simple Moving Average – SMA) همچنان شکافی بین 100 SMA و 200 SMA را نشان می دهند. میانگین متحرک ساده 100 برای کوتاه مدت در بالای 200 SMA قرار دارد و این نشان می دهد که مسیر مقاومت باید بر روی افزایش قرار گیرد. MACd در پایین قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index) در اطراف 55 در حال نوسان است و این موضوع نشان دهنده تثبیت است.

شاخص های فنی
Bitfinex BCH/USD markets on May 9, 2018

Bollinger Bands در طی روز معاملاتی 9 مه (May) بسیار کوچک بود که می تواند نشان دهنده یک ریزش قریب الوقوع باشد. بررسی لیست سفارشات نشان می دهد که یک خط مقاومت قابل توجه تا 1700 دلار وجود دارد و پس از آن حجم عظیمی از سفارشات مابین 1750 تا 1850 دلار دیده می شود. اگر شرایط بدتر شود پایه ها در بین قیمت فعلی و 1550 دلار قرار می گیرند. حرکت به سمت پایین تر از 1550 دلار منجر به یک توقف در پایین ترین سطح و در حوالی 1460 دلار خواهد شد. در حال حاضر به نظر نمی رسد تغییرات محسوسی وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آیا کسی توجهی به دستکاری های رایج در بازار رمزارز (کریپتوکارنسی) دارد؟

ارزشمند ترین ارز های رمزنگاری شده دیروز

به طور کلی، بازار های ارز های رمزنگاری شده روز خوبی را پشت سر گذاشت. ارزیابی بازار های درجه یک نشان می دهد که بازار بیت کوین (BTC) حدود 1.4 درصد و در کل 1.99 درصد در طول هفته گذشته رشد داشته است. دیروز، هر بیت کوین به قیمت 9343 دلار معامله شد و حجم معاملات 24 ساعت گذشته آن برابر 7.2 میلیارد دلار بوده است. اتریوم (ETH) دومین ارز ارزشمند بازار از نظر حجم بازار است و قیمت متوسط آن برابر 754 دلار می باشد.

ریپل (XRP) دیروز حدود 0.53 درصد سقوط کرد و در طول هفت روز گذشته در 5.2 درصد افت قیمت داشته است. هر ریپل هم دیروز به قیمت 0.80 سنت به ازای هر کوین معامله شد. در نهایت، جایگاه پنجم و پایین بیت کوین کش به دارایی دیجیتال EOS تعلق دارد که دیروز 1.9 درصد کاهش داشت و هر توکن آن به قیمت 17.91 دلار به ازای هر توکن معامله گردید.

ارزشمند ترین ارز های رمزنگاری شده دیروز
The Top Cryptocurrencies Yesterday

بیشتر بخوانید: حرکت راکفلر ها (Rockefellers) برای ورود به بازار رمزارز ها

نتیجه گیری: خوش بینی به بازار ارز های رمزنگاری شده

در طول هفته گذشته، بیشتر ارز های رمزنگاری شده کاهش منفی داشتند ولی وضعیت کلی تریدر ها (Traders) در طول این ماه مثبت بوده است و این می تواند یک نقطه بازگشت باشد.

نتیجه گیری: خوش بینی به بازار ارز های رمزنگاری شده
Market Sentiment Remains Optimistic

قیمت بیت کوین و دیگر ارز های رمزنگاری شده تقریباً به طور سالانه در طی 4 سال گذشته، درست قبل از کنفرانس اجماع (Consensus) در نیویورک به طور معنی داری افزایش یافته است. Tom Lee به عنوان یک مشاور Fundstrat معتقد است که افزایش قیمت مناسبی در طی رویداد سال جاری در میانه های ماه مه نیز مشاهده خواهد شد و ممکن است بیت کوین و دیگر دارایی های دیجیتال بیش از 70 درصد رشد داشته باشند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا