آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل وضعیت رمزارز ها: ادامه بازار خرسی و عدم‌ قطعیت در مبادله

رمزارز ها هفته پرتلاطمی را در بازار خرسی پشت سر گذاشتند؛ بسیاری از کریپتوکارنسی ها با از دست دادن مقدار قابل توجهی از ارزش خود به ارزش دو هفته پیش برگشتند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، بازار های ارز های رمزنگاری شده هفته پرتلاطمی را پشت سر گذاشتند؛ بسیاری از رمزارز ها در بازار خرسی مقدار قابل توجهی از ارزش خود را از دست دادند و بسیاری از کوین ها به قیمت دو هفته ی پیش خود بازگشتند. در حال حاضر، بازار به ظاهر در حال تحکیم و یکپارچه سازی بوده و در عرض ۲۴ ساعت گذشته نسبتا پایدار مانده است. در طی چند ساعت گذشته، قیمت بیت کوین هسته (BTC) بین ۷۴۷۰ تا ۷۵۶۰ دلار در نوسان بوده است. در همین حال، قیمت بیت کوین کش (BCH) به طور پیوسته بالاتر از ۱۰۰۰ دلار قرار دارد و در زمان نوشتن این متن هر بیت کوین کش در ازای ۱۰۳۸ دلار معامله گردید.

بیشتر بخوانید: گزارش روز بازار: طاعون قیمت برای بازار رمزارز ها (Cryptocurrency)

یک هفته دیوانه وار در سرزمین ارز های رمزنگاری شده همراه با ترس، شک و عدم قطعیت در بازار خرسی

یک هفته دیوانه وار دیگر در بازار خرسی ارز های رمزنگاری شده پشت سر گذاشته شد و بخش اعظمی از بهبود قیمتی دارایی های دیجیتال که از سه هفته پیش آغاز شده بود از دست رفت. تقریباً حجم معاملات تمامی بازار ها به میزان قابل توجهی پایین بود. حجم کلی معاملات هفته گذشته برابر ۱۳ میلیارد دلار بود که این رقم کمتر از نصف حجم معاملات انجام شده در دو هفته پیش است.

اوایل این هفته علاقه مندان ارز های رمزنگاری شده شاهد گشایش یک پرونده قضایی از جانب وزارت دادگستری (Department of Justice-DoJ) ایالات متحده بر علیه ارز های رمزنگاری شده بودند که با هدف بررسی دستکاری ارزش بازار بیت کوین آغاز شده است. بررسی فهرست های سفارش نشان می دهد که هزاران ارز رمزنگاری شده درست قبل از طرح پرونده قضایی از سوی وزارت دادگستری، با نرخ بازار به فروش رسیده اند. این پدیده از نظر برخی از معامله گران نشان می دهد که دستکاری واقعی از جانب برخی سازمان هایی بوده است که این پرونده قضایی را مفتوح کرده اند.

یک هفته دیوانه وار در سرزمین ارز های رمزنگاری شده همراه با ترس، شک و عدم قطعیت
Cryptocurrencies have been in a bear market since the year started

اقدامات بازار بیت کوین کش

بازار های بیت کوین کش کاهش کمی را در روز های گذشته و بعد از آخرین به روز رسانی بازار تجربه کردند. معاملات امروز نشان می دهد که قیمت بیت کوین کش در حوالی ۱۰۳۸ دلار در نوسان بوده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۱ درصد کاهش داشته است. در طول هفت روز گذشته، بازار های بیت کوین کش در حدود ۱۳ درصد افت داشته اند و حجم معاملات امروز حدود ۵۳۸ میلیون دلار را نشان می دهد. اکسچنج های Okex، Hitbtc، Lbank، EXX و Huobi بیشترین میزان بیت کوین کش را در روز ۲۶ مه معامله کرده اند.

بیت کوین هسته (BTC) با ۴۴.۸ درصد از مجموع معاملات امروز، مهم ترین ارزی بود که با بیت کوین کش معاوضه گردید. تتر (USDT) با ۲۹.۹ درصد، دلار آمریکا با ۱۵.۵ درصد، KRW با ۷ درصد و اتریوم (ETH) با ۱ درصد در جایگاه های بعدی معاوضه با بیت کوین کش قرار داشتند.

اقدامات بازار بیت کوین کش
Bitcoin Cash Market Action

بیشتر بخوانید: رمزارزها، پیش بینی و بررسی تغییرات نفس گیر بازار آن در هفته جاری

شاخصه های تکنیکال بیت کوین کش/ دلار آمریکا

بررسی نمودار های ۴ ساعته و روزانه Bitfinex (BCH/USD) نشان دهنده برخی سیگنال های ترکیبی و پایداری عمیق است. در حال حاضر، سطوح RSI در حدود ۳۹ است که نشان دهنده فروش بیش از حد ارز های رمزنگاری شده می باشد و MACd نشان دهنده همگرایی در اطراف -۵ است که می تواند بیانگر شروع حرکت از امروز باشد. با این حال، دو خط روند میانگین متحرک ساده (Simple Moving Averages-SMA) هنوز هم با ۱۰۰ SMA پایین تر از میانگین متحرک ساده بلند مدت ۲۰۰ منتشر می شوند. این موضوع ترسیم کننده یک چشم انداز نزولی مداوم است، زیرا به نظر می رسد مسیر مقاومت به سمت پایین و نزولی است.

شاخصه های تکنیکال بیت کوین کش/ دلار آمریکا
May 26-2018-BCH-USD Bitfinex

گاو ها به واسطه مقاومت بالای ۲۴ ساعت گذشته سود زیادی به دست آورده اند و برای آرامش بیشتر باید به ۱۰۷۰ دلار برگردند. نقطه توقف بعدی در حوالی ۱۱۲۵ دلار خواهد بود که گاو های بیت کوین کش باید این منطقه را شکست دهند. اگر خرس ها به صورت بی وقفه به بازار های ارز های رمزنگاری شده ضربه وارد کنند به پایه های محکمی در پشت فهرست سفارشات بیت کوین کش دست خواهند یافت. با ادامه حرکت به سمت پایین، نقاط توقف ۹۵۰ و ۹۰۰ دلاری برای بیت کوین کش پیش بینی می شود.

بیشتر بخوانید: گزارش روز بازار بیت کوین: روز های طلایی در انتظار ارز های رمزنگاری شده

عملکرد خوب برخی رمزارز ها در بازار خرسی

با این وجود، بیشتر بازار های ارز های رمزنگاری شده امروز شاهد رفتار تثبیت شده و بهبود نسبی بودند. بازار های بیت کوین هسته (BTC) امروز در حدود ۰.۶۱ درصد رشد داشتند ولی به طور کلی در هفت روز گذشته نزدیک به ۸.۸ درصد کاهش را تجربه کرده اند. متوسط قیمت وزنی جاری بیت کوین برابر ۷۵۶۰ دلار است و گاو های بیت کوین در حال تلاش برای شکستن این مقاومت هستند.

اتریوم (ETH) به عنوان دومین ارز ارزشمند بازار در طول معاملات امروز در حدود ۰.۴۲ درصد رشد داشت و قیمت هر اتریوم در حوالی ۶۰۵ دلار در نوسان بود. بازار های ریپل (XRP) در حدود ۱ درصد رشد داشتند و هر ریپل در ازای ۰.۶۲ دلار معامله گردید. در نهایت، رتبه پنجم ارزشمند ترین ارز بازار در اختیار EOS است و در طی معاملات امروز نیز بیش از ۲ درصد رشد داشته است. هر EOS در زمان آماده سازی این مطلب در ازای ۱۲.۶۵ دلار معامله گردید.

بالا ترین عملکرد ارز های رمزنگاری شده در این آخر هفته
Top ten cryptocurrency valuations on May 26, 2018

نتیجه گیری: ادامه عدم قطعیت در بازار خرسی رمزارز ها

نتیجه گیری این هفته همانند آخرین به روز رسانی ارائه شده بازار می باشد و معامله گر ها همچنان در مورد جهتی که کشتی رمزارز ها آنها را خواهند برد در تردید می باشند. ۲۰۱۷ یک سال عالی برای ارز های رمزنگاری شده بود ولی ۲۰۱۸ چیزی به جز ترس، شک و عدم قطعیت، تنظیم مقررات و احساسات نزولی (بازار خرسی) نداشته است. حتی پیشرفت های هیجان انگیز و تحولات مثبت فصل بهار نمی توانند برای آخر هفته ها بازار را بالا تر از ۱۰۰۰۰ دلار نگه دارند. در حال حاضر، احساسات در رسانه های اجتماعی، انجمن ها و گروه های بزرگ تریدینگ در تلگرام برای کوتاه مدت نامشخص است ولی احساسات و عقاید بلند مدت به سمت بهبود است.

بیشتر بخوانید: نوسانات جالب بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) با شروع ماه مه

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=21492
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x