ایستگاه خبر

ضرر 200 میلیارد دلاری بازار رمزارزها طی 24 ساعت

بازار رمزارزها 24 ساعت پس از وحشت در میان خرده‌فروشان، سقوط بیت کوین و اتریوم را به همراه داشت که منجر به بیش از 200 میلیارد دلار ضرر شد. بیت کوین، بزرگترین دارایی کریپتوی جهان، در روز سه‌شنبه به زیر 49،000 دلار و ارزش بازار آن به 920 میلیارد دلار رسید.
اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان پس از سقوط به زیر 1600 دلار به پایین‌ترین سطح در 3 هفته‌ی گذشته رسید. سرمایه کل بازار اتریوم در حدود 180 میلیارد دلار است، در حالی که در 20 فوریه 230 میلیارد دلار بود.

 پیشنهاد مطالعه: وایت پیپر بیت کوین ؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی دانیم

ارزش کل بازار رمزارزها در روز شنبه پس از جهش بیت کوین به بالای 58000 دلار و رسیدن اتریوم به 2000 دلار به 1.74 تریلیون دلار رسیده بود. بازار از آن زمان به دلیل فشار زیاد فروش از سوی خرده‌فروشان، در یک روند نزولی قرار گرفته است. در زمان نگارش این خبر، ارزش کل دارایی‌های دیجیتال در بازار در حدود 1.5 تریلیون دلار محاسبه شده است. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل کریپتوی Bybt.com، سقوط اخیر بیت کوین و سایر رمزارزها در 24 ساعت گذشته بیش از 4 میلیارد دلار موقعیت خرید (long positions) را نقد کرد.

سقوط بازار رمزارزها
یک سقوط مشابه در هفته دوم ژانویه 2021 اتفاق افتاد، و در آن بازار رمزارزها در طی یک روز نزدیک به 170 میلیارد دلار ضرر کرد. نوسان دارایی‌های دیجیتال در چند ماه گذشته به دلیل تقاضای زیاد سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات افزایش یافته است اما محدودیت عرضه و بحران نقدینگی همچنان بزرگترین خطرات است. Nikolaos Panigirtzoglou، استراتژیست جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) اخیراً در یادداشت تحقیقاتی خود اشاره کرده که اوضاع نقدینگی بیت کوین در چند ماه گذشته بدتر شده است. نهنگ‌های رمزارز نیز مقادیر زیادی را از صرافی‌های دیجیتال پیشرو به کیف‌پول‌های رمزارز سرد (سخت‌افزاری) منتقل می‌کنند زیرا عرضه دارایی‌های دیجیتال در صرافی‌های رمزارز به پایین‌ترین سطح خود از 2 سال گذشته رسیده است.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا