ایستگاه خبر

ضرر ۲۰۰ میلیارد دلاری بازار رمزارزها طی ۲۴ ساعت

بازار رمزارزها ۲۴ ساعت پس از وحشت در میان خرده‌فروشان، سقوط بیت کوین و اتریوم را به همراه داشت که منجر به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر شد. بیت کوین، بزرگترین دارایی کریپتوی جهان، در روز سه‌شنبه به زیر ۴۹،۰۰۰ دلار و ارزش بازار آن به ۹۲۰ میلیارد دلار رسید.
اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان پس از سقوط به زیر ۱۶۰۰ دلار به پایین‌ترین سطح در ۳ هفته‌ی گذشته رسید. سرمایه کل بازار اتریوم در حدود ۱۸۰ میلیارد دلار است، در حالی که در ۲۰ فوریه ۲۳۰ میلیارد دلار بود.

 پیشنهاد مطالعه: وایت پیپر بیت کوین ؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی دانیم

ارزش کل بازار رمزارزها در روز شنبه پس از جهش بیت کوین به بالای ۵۸۰۰۰ دلار و رسیدن اتریوم به ۲۰۰۰ دلار به ۱.۷۴ تریلیون دلار رسیده بود. بازار از آن زمان به دلیل فشار زیاد فروش از سوی خرده‌فروشان، در یک روند نزولی قرار گرفته است. در زمان نگارش این خبر، ارزش کل دارایی‌های دیجیتال در بازار در حدود ۱.۵ تریلیون دلار محاسبه شده است. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل کریپتوی Bybt.com، سقوط اخیر بیت کوین و سایر رمزارزها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴ میلیارد دلار موقعیت خرید (long positions) را نقد کرد.

سقوط بازار رمزارزها
یک سقوط مشابه در هفته دوم ژانویه ۲۰۲۱ اتفاق افتاد، و در آن بازار رمزارزها در طی یک روز نزدیک به ۱۷۰ میلیارد دلار ضرر کرد. نوسان دارایی‌های دیجیتال در چند ماه گذشته به دلیل تقاضای زیاد سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات افزایش یافته است اما محدودیت عرضه و بحران نقدینگی همچنان بزرگترین خطرات است. Nikolaos Panigirtzoglou، استراتژیست جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) اخیراً در یادداشت تحقیقاتی خود اشاره کرده که اوضاع نقدینگی بیت کوین در چند ماه گذشته بدتر شده است. نهنگ‌های رمزارز نیز مقادیر زیادی را از صرافی‌های دیجیتال پیشرو به کیف‌پول‌های رمزارز سرد (سخت‌افزاری) منتقل می‌کنند زیرا عرضه دارایی‌های دیجیتال در صرافی‌های رمزارز به پایین‌ترین سطح خود از ۲ سال گذشته رسیده است.

Source

https://coiniran.com/?p=44001
دکمه بازگشت به بالا