ایستگاه خبر

با عبور بیت کوین از 54000 دلار، 100 میلیارد دلار به سرمایه‌ی بازار رمز ارزها اضافه شد!

سرمایه‌ی بازار رمز ارزها از ابتدای هفته‌ی جاری در حال افزایش است. با عبور بیت کوین از 54000 دلار، در 24 ساعت گذشته، 100 میلیارد دلار به سرمایه‌ی بازار رمز ارزها اضافه شد. همچنین، با عبور اتریوم از 1850 دلار در روز سه‌شنبه، دارندگان اتریوم نیز سود خوبی کسب کردند.

اکنون بیت کوین بیش از 1 تریلیون دلار سرمایه‌ی بازار دارد. در حال حاضر حاکمیت بازار بیت کوین در حدود 60.4٪ است. بزرگترین رمز ارز جهان در 22 فوریه پس از افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات، بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 58000 دلار را ثبت کرد. علاقه‌ی سازمانی به بیت کوین از ابتدای سال 2021 در حال افزایش است. پس از تسلا، مایکرواستراتژی و اسکوئر، شرکت فناوری چینی Meitu و شرکت Aker ASA نیز سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کردند.

سرمایه‌ی بازار کل دارایی‌های کریپتو در طی یک روز از 1.55 تریلیون دلار به 1.65 تریلیون دلار افزایش یافت. سرمایه‌ی بازار رمز ارزها از ابتدای سال 2021 بیش از 900 میلیارد دلار افزایش یافته است. رونق گسترده NFTها و پروژه‌های DeFi نقش اصلی را در روند صعودی اخیر داشت.
این روند صعودی فقط مربوط به افزایش قیمت رمز ارزها نیست. استفاده از دارایی‌های کریپتو نیز در چند ماه گذشته افزایش یافته است. PayPal از سال 2020 پذیرش رمز ارزها را آغاز کرد و مسترکارت در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد ارائه‌ی خدمات ارزهای دیجیتال را تا پایان سال 2021 آغاز کند. تسلا در فوریه اعلام کرد که این شرکت بیت کوین را به عنوان روش پرداخت محصولات تسلا در نظر گرفته است. چندین شرکت پیشرو در وال‌استریت و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین را به عنوان ذخیره‌ی ارزش در نظر گرفته‌اند. تعداد زیادی از شرکت‌ها بیت کوین و سایر دارایی‌های کریپتو را به ترازنامه‌ی خود اضافه کرده‌اند. Grayscale، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی‌های کریپتوی جهان اکنون بیش از 40 میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت خود دارد.

Finance Magnates پیشتر در مورد اطلاعیه تیم NBA دالاس ماوریکس در مورد پذیرش دوج‌کوین به‌عنوان روش پرداخت بلیط و کالا گزارش داده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا