ایستگاه خبر

با عبور بیت کوین از ۵۴۰۰۰ دلار، ۱۰۰ میلیارد دلار به سرمایه‌ی بازار رمز ارزها اضافه شد!

سرمایه‌ی بازار رمز ارزها از ابتدای هفته‌ی جاری در حال افزایش است. با عبور بیت کوین از ۵۴۰۰۰ دلار، در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ میلیارد دلار به سرمایه‌ی بازار رمز ارزها اضافه شد. همچنین، با عبور اتریوم از ۱۸۵۰ دلار در روز سه‌شنبه، دارندگان اتریوم نیز سود خوبی کسب کردند.

اکنون بیت کوین بیش از ۱ تریلیون دلار سرمایه‌ی بازار دارد. در حال حاضر حاکمیت بازار بیت کوین در حدود ۶۰.۴٪ است. بزرگترین رمز ارز جهان در ۲۲ فوریه پس از افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات، بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۵۸۰۰۰ دلار را ثبت کرد. علاقه‌ی سازمانی به بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ در حال افزایش است. پس از تسلا، مایکرواستراتژی و اسکوئر، شرکت فناوری چینی Meitu و شرکت Aker ASA نیز سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کردند.

سرمایه‌ی بازار کل دارایی‌های کریپتو در طی یک روز از ۱.۵۵ تریلیون دلار به ۱.۶۵ تریلیون دلار افزایش یافت. سرمایه‌ی بازار رمز ارزها از ابتدای سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. رونق گسترده NFTها و پروژه‌های DeFi نقش اصلی را در روند صعودی اخیر داشت.
این روند صعودی فقط مربوط به افزایش قیمت رمز ارزها نیست. استفاده از دارایی‌های کریپتو نیز در چند ماه گذشته افزایش یافته است. PayPal از سال ۲۰۲۰ پذیرش رمز ارزها را آغاز کرد و مسترکارت در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد ارائه‌ی خدمات ارزهای دیجیتال را تا پایان سال ۲۰۲۱ آغاز کند. تسلا در فوریه اعلام کرد که این شرکت بیت کوین را به عنوان روش پرداخت محصولات تسلا در نظر گرفته است. چندین شرکت پیشرو در وال‌استریت و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین را به عنوان ذخیره‌ی ارزش در نظر گرفته‌اند. تعداد زیادی از شرکت‌ها بیت کوین و سایر دارایی‌های کریپتو را به ترازنامه‌ی خود اضافه کرده‌اند. Grayscale، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی‌های کریپتوی جهان اکنون بیش از ۴۰ میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت خود دارد.

Finance Magnates پیشتر در مورد اطلاعیه تیم NBA دالاس ماوریکس در مورد پذیرش دوج‌کوین به‌عنوان روش پرداخت بلیط و کالا گزارش داده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=44437
دکمه بازگشت به بالا