ایستگاه خبر

شرکت‌های رمز ارز با کمبود نیروی انسانی کارآمد مواجه‌اند

اخیرا شرکت‌ها و صرافی‌های فعال در حوزه‌ی رمز ارز با موانعی همچون کمبود نیروی انسانی کارآمد و با استعداد مواجه شده‌اند. یکی از دلایل این امر رشد انفجاری فضای کریپتو و کاربران آن است. دلیل دیگر ورود سازمان‌های قدیمی سرمایه‌گذاری به بازار رمز ارزها و استخدام شمار زیادی از افراد واجد شرایط است. درحال حاضر بیش از صدها موقعیت شغلی خالی در شرکت‌های فعال در این حیطه وجود دارد.

کمبود افراد مستعد در حوزه‌ی کریپتو مشکل بزرگی است

تامین نیروی انسانی لازم جهت فرصت‌های شغلی موردنیاز به چالش بزرگی برای شرکت‌های رمز ارز بدل گشته است. این شرکت‌ها اغلب برای جذب افراد مستعد به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. یکی از شرکت‌ها صرافی بزرگ بایننس است.

با آنکه این صرافی درحال حاضر بیش از ۳۰۰ موقعیت شغلی در اختیار دارد، اما تعداد اشخاص دارای صلاحیت برای آنها بسیار اندک‌ است. چالش دیگر رقابت صرافی‌ها و استارت‌آپ‌ها با موسسات بانکی برای جذب نیروی متخصص است. شرایط پیش‌رو برای انتخاب و استخدام کارمندان کارآمد بسیار سخت‌تر از پیش شده است.

شرکت‌های رمز ارز با کمبود نیروی انسانی کارآمد مواجه‌اند

Changpeng Zhao، مدیرعامل صرافی بایننس، در مصاحبه‌ی اخیر خود بیان داشت:

«رشد فزاینده‌ی صنعت بلاک‌چین و رمز ارز عامل گسترش مداوم تیم مدیریتی ما است. موقعیت مکانی کارمندان تا هنگامی که بازدهی مناسبی داشته باشند اهمیتی ندارد.»

فرصت‌های شغلی دورکاری

جذب نیروی دورکار راه‌حل مناسبی برای اکثر شرکت‌های کریپتو است. با این روش کارمندان متخصص خارجی به تیم فعلی آنها اضافه شده و نیازهای آنان را مرتفع می‌نمایند. صرافی معتبر Coingecko یکی از این شرکت‌هاست که پس از عدم موفقیت در جذب نیروی انسانی بومی در کشور مالزی، هم‌اکنون درخواست‌های استخدامی از سایر کشورها را می‌پذیرد. Bobby Ong، مدیرعامل Coingecko، در مصاحبه‌ی اخیرش گفت:

«ما در طول سال گذشته تمام تلاش خود را برای استخدام نیروی مورنیاز خود انجام داده‌ایم، با این وجود دسترسی به متخصصین ماهر در کشور کوچکی همچون مالزی بسیار دشوار است.»

با شیوع ویروس کرونا در سال گذشته، صرافی معروف آمریکایی Coinbase نیز به مدل دورکاری روی آورد. اکنون با کم شدن همه‌گیری کرونا این سبک کاری همچنان پرطرفدار است و شرکت‌ها برای تامین نیروی موردنظرشان شرایط استخدامی را آسان‌تر نموده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: اولین دوره تخصصی آموزش برنامه‌نویسی بلاکچین و قرارداد هوشمند با زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی

Source

https://coiniran.com/?p=46226
دکمه بازگشت به بالا