ساناز موسوی | 1396.12.27

ICO، رمزارز و بلاکچین، به طور رسمی به فرهنگ لغات اضافه شدند

رمزارز، ICO و بلاکچین به طور رسمی به فرهنگ لغت Merriam-Webster افزوده شده است، فرهنگ لغت معتبر آمریکایی که در سال ۱۸۳۱ بوجود آمده و در حال حاضر با داشتن اعتبار بالاتر Encyclopædia Britannica، رسما سه کلمه ICO، ارز رمزنگاری شده و بلاکچین را به دایره واژگان خود اضافه کرده است. این انتشارات اعلام کرده پوشش اش از اکوسیستم در حال ظهور بیت کوین و رمزارز ها را، با اضافه کردن ۸۵۰ اصطلاح مختلف، که در زبان انگلیسی مدرن رایج شده اند، از جمله «mansplain»، «life hack» و «kombucha» گسترش داده است.

اعلامیه Merriam-Webster

ICO، بیت کوین ، رمزارز و بلاکچین، رسما به فرهنگ لغت Merriam-webster افزوده شد

https://en.wikipedia.org

به گزارش news.bitcoin.com به نقل از کوین ایران، در اعلامیه Merriam-Webster آمده است که:

«گاهی دامنه مبهمی از مبادلات مالی دیجیتال، دریچه ای به یک موضوع باز می کند که بسیاری از مردم نیاز به تشریح آن دارند. از این رو تعریف مفصلی از رمزارز و ICO، که اشاره به اولین عرضه رمزارزهای مشابه بیت کوین است، ارائه شده است.

نگهداری سوابق تراکنش های مالی، در یک پایگاه داده دیجیتالی به عنوان بخشی از یک شبکه قابل دسترس برای عموم نیز، به عنوان معنای بلاکچین استفاده شده است».

کریپتوکارنسی بیت کوین را ۱۸ ساله می کند؟

فرهنگ لغت Merriam-Webster که کلمات رمزارز، ICO و بلاکچین را به واژه نامه خود افزوده است، رمزارز را این طور تعریف می کند: «نوعی پول که تنها به صورت دیجیتالی موجود است؛ معمولا دارای مجوز مراکز قانون گذاری نیست و در عوض از سیستم غیر متمرکز برای ثبت تراکنش ها و مدیریت پول های تازه تولید شده، براساس رمزنگاری استفاده می کند تا از تقلب و معاملات جعلی جلوگیری به عمل آورد». این کلمه اولین بار سال ۱۹۹۰، یعنی هجده سال قبل از اینکه بیت کوین وارد Merriam-Webster شود، استفاده شده است.

ICO، بیت کوین ، رمزارز و بلاکچین، رسما به فرهنگ لغت Merriam-webster افزوده شد

https://siliconangle.com

بلاکچین نیز به عنوان «پایگاه داده دیجیتالی حاوی اطلاعات (مثلا سوابق ثبت شده از تراکنش های مالی) که به طور همزمان در یک شبکه بزرگ، غیر متمرکز و در دسترس عموم موجود است، تعریف می شود. درواقع، تکنولوژی مورد استفاده برای ایجاد چنین پایگاه داده ای، بلاکچین نام دارد». این واژه اولین بار در سال ۲۰۱۱ به کار گرفته شد.

ICO نیز یک تعریف مختصر دارد: «اولین عرضه یک رمزارز برای عموم». این واژه نیز نخستین بار در سال ۲۰۱۴ استفاده شده است. چه کلمات دیگری باید به فرهنگ لغات اضافه شوند؟ نظرات خورد را با ما در میان بگذارید.