ایستگاه خبر

رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا معتقد است رمز ارزها نباید توسط بانک‌های مرکزی ایجاد شوند!

آلن گرین اسپن (Alan Greenspan) رئیس پیشین فدرال رزرو آمریکا معتقد است اینکه بانک مرکزی آمریکا می‌خواهد ارز دیجیتال خود را ارائه کند خنده دار است.

اقتصاد دان مشهور آمریکایی آلن گرین اسپن که برای پنج دوره متوالی بین سالهای ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۶ رئیس فدرال رزرو آمریکا بوده، معتقد است بانک‌های مرکزی نباید برای ایجاد ارزهای دیجیتال اقدام کنند.

“هیچ نکته مثبتی برای ورود بانک‌های مرکزی به این کار وجود ندارد.” او این اظهارات را در نشست سالیانه کنفرانس اقتصادی کاییجینگ در بیجین چین ارائه نموده است.

گرین اسپن همچنین معتقد است که پشتوانه ارزهای فیات اعتبار حکومت‌های آنان است. او با اشاره به پروژه رمز ارز لیبرای فیس‌بوک اعلام کرد که پشتوانه دلار آمریکا بیش از حد تصور فیس‌بوک در دسترس است و نیازی به ایجاد لیبرا وجود ندارد.

یاروم پاول رئیس کنونی فدرال رزرو نیز با آقای اسپن هم عقیده است. به گزارش خبرگزاری U.Today، آقای پاول نیز ایده ایجاد رمز ارز بانک مرکزی آمریکا را بی فایده می داند.

گفتنی است که خبر ایجاد رمز ارز لیبرا، نخستین پروژه رمز ارزی غول شبکه‌های اجتماعی، فیس بوک، نگرانی‌های زیادی را در میان اقتصاد دانان، سیاست مداران و قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا برانگیخته است.

Source

https://coiniran.com/?p=34764
دکمه بازگشت به بالا