ایستگاه خبر

بانک انگلیس: بعید به نظر می‌رسد رمزارزهای فعلی ماندگار باشند

بحث‌های زیادی پیرامون ظرفیت بیت کوین برای جایگزینی ارز فیات وجود دارد و افراد مشهوری در بخش بانکی اخیراً نظرات خود را در این مورد ابراز کرده‌اند.

مدیران بانک مرکزی درمورد آینده رمزارزها تلاش می‌کنند
حدود دو هفته پیش، رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد، خواستار تنظیم بیت کوین شد و ادعا کرد که این دارایی دیجیتال برای تسهیل فعالیت‌های پولشویی استفاده می‌شود. امروز، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس، همه پیشنهادات و نظرات مبنی بر اینکه بیت کوین می‌تواند جایگزین ارزهای فیات شود را رد کرد.

وی در یک جلسه مجازی که توسط مجمع جهانی اقتصاد برگزار شد، گفت.

«آیا ما به آنچه من می‌توانم آن را طراحی، حاکمیت، و ترتیبات لازم برای آن که یک ارز دیجیتال ماندگار باشد رسیده‌ایم؟ نه، صادقانه فکر نمی‌کنم ما هنوز در آن مرحله باشیم.»

وی افزود: «کل این سؤال که مردم اطمینان دارند که پرداخت‌های آنها در یک چیز با ارزش پایدار انجام می‌شود، در نهایت به آنچه ما پول فیات می‌گوییم و پیوندی با دولت دارد ، برمی‌گردد.»

اظهارات بیلی یادآور ناشری آمریکایی استیو فوربس است که صراحتاً شانس جایگزینی فیات با رمزارزها را نادیده گرفت. وی اظهار داشت که عرضه ثابت بیت کوین توانایی آن را برای تأمین اقتصاد رو به رشد محدود می‌کند. به گفته وی، رمزارزها در صورتی که ارزش ثابتی داشته باشند تهدیدی جدی برای دلار محسوب می‌شوند. و گفت:

«مشکل دیگر بیت کوین این است که عرضه آن ثابت است. مقدار آن قابل افزایش نیست. در مقابل، عرضه پول باید بتواند برای تأمین نیازهای رو به رشد اقتصاد در حال رشد گسترش یابد.» ا

راه‌حل پیشنهادی بانک‌های مرکزی
به عنوان جایگزینی برای رمزارزهای ناپایدار مانند بیت کوین، بانک های مرکزی در حال بررسی ایجاد CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) هستند که دارای ارزش پایداری است و می‌تواند توسط بانک مرکزی یا دولت صادرکننده تنظیم شود.

این ابتکار عمل که توسط بانک انگلستان (BOE) آغاز شد، مورد توجه بانک‌های بزرگ مرکزی در سراسر جهان قرار گرفته است. بیلی معتقد است که این CBDCها سه بخشی را که در رمزارزها کنترل نشده‌اند مورد توجه قرار می‌دهند. آنها عبارت‌اند از: ثبات ارزش، حفظ حریم خصوصی و توانایی مقابله با جرایم مالی.

دیروز، CryptoPotato گزارش داد که چین قرار است ۴.۶ میلیون دلار یوان دیجیتال دیگر بدهد و آزمایشات CBDC خود را ادامه دهد. این کشور تا کنون در زمینه آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی بسیار پیشتاز بوده و حتی شرکت‌های بزرگ بومی را نیز در آزمایشات خود مشارکت داده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43406
دکمه بازگشت به بالا