ایستگاه خبر

Crypto.com تأیید کرد: صدها اکانت هک شده‌اند!

Crypto.com روز پنجشنبه تایید کرد که 483 حساب مشتری خود در اوایل این هفته هک شده‌‌اند زیرا هکرها به چندین لایه از لایه‌های امنیتی آن دست یافته‌اند.

برداشت‌های غیرمجاز از برخی از حساب‌های کاربری Crypto.com روز دوشنبه انجام شد. این صرافی همچنین فاش کرد که در مجموع 4836.26 ETH و 443.93 BTC ، و تقریباً 66200 دلار آمریکا در سایر رمز ارزها از پلتفرم آن خارج شده است.

این صرافی در ابتدا پس از مشاهده فعالیت‌های مشکوک در برخی از حساب‌های خود، برداشت‌ها را برای حدود 14 ساعت متوقف کرد. اما سپس، تأکید کرد که همه وجوه امن هستند.
گزارش‌های مربوط به هک در ابتدا زمانی منتشر شد که شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین PeckShield با استناد به داده‌های روی زنجیره نشان داد که حدود 15 میلیون دلار اتریوم از صرافی ارز دیجیتال به سرقت رفته است و نیمی از آن‌ها قبلاً با استفاده از Tornado Cash غیر قابل ردیابی شده بودند.

برخی از مشتریان این صرافی، از جمله برخی از مشتریان شناخته‌شده، نیز در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند که اتر ذخیره شده در حساب‌های Crypto.com آن‌‌ها ناپدید شده است.
Crypto.com همچنین تأیید کرد که وجوه سرقت‌شده تمام قربانیانی را که سرمایه خود را به واسطه هکرها از دست داده‌‌اند، بازپرداخت می‌کند.

اکنون، صرافی لایه‌های امنیتی بیشتری را برای محافظت از وجوه ذخیره شده مشتریان اضافه می‌کند. این صرافی یک تأخیر اجباری 24 ساعته بین ثبت آدرس برداشت جدید در لیست سفید و اولین برداشت اضافه کرده است.
همچنین یک برنامه حفاظت از حساب در سراسر جهان (WAPP) را معرفی می‌کند که محافظت از وجوه تا سقف 250000 دلار را ارائه می‌دهد.

جیسون لاو، مدیر ارشد امنیت اطلاعات Crypto.com گفت:

در حالی که هدف ما جلوگیری از هرگونه نقض امنیتی است، سیاست بیمه پیشرو در صنعت و برنامه‌های حفاظت از حساب در سراسر جهان در موارد نادری که یک حادثه رخ می‌دهد، محافظت‌های بیشتری را به مشتریانمان ارائه می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: 20 نکته ضروری برای محافظت و افزایش امنیت

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا