ایستگاه خبر

جهنمی‌ترین هفته بازار کریپتو از مارس ۲۰۲۰

کل بازار کریپتو یک هفته واقعاً سخت را تجربه می‌کند. بیت کوین تا کنون ۲۵ درصد سقوط کرده است و در میان فروش دیوانه وار دیروز، ۱۳ درصد از ارزش خود را دست داده است.  دیروز نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش کل بازار کریپتو خود از بین رفت و به ۱.۴۵ تریلیون دلار کاهش یافت. استیبل کوین UST میخ خود را از دست داد و حکم نفت روی آتش را داشت.

مؤسسات به طور کلی رمز ارزها را با اهداف بلندمدت خریداری می‌کنند. آن‌ها معمولاً بیش اهدافشان در بازه ۵ تا ۱۰ سال دنبال می‌کنند.

چه بر سرمایه‌گذاران خرد کریپتو خواهد آمد؟

از طرف دیگر، یک سرمایه‌گذار خرد متوسط ​​صورتحساب‌هایی برای پرداخت دارد، اغلب از اهرم (leverage) استفاده می‌کند و به دنبال درآمد سریع در مدت‌زمان کوتاه است. نوع بازاری که ما در آن هستیم، این سرمایه‌گذاران خرد را کاملاً نابود می‌کند، و بسیاری از آن‌ها لیکوئید می‌شوند و شاید برای همیشه با ارزهای دیجیتال خداحافظی کنند. چه نوع سرمایه‌گذاری می‌تواند زیان‌های دلخراش دیروز را تحمل کند؟

پیشنهاد مطالعه: لیکوییدیتی چیست؟ (Liquidity) لیکویید شدن 

استیبل کوین ترا UST که پیوند دلاری خود را از دست داد هم احتمالاً سوختی بود که آتش دیروز را شعله‌ور کرد. حداقل یک نهنگ شروع به فروش عمده کرد، استیبل کوین UST را مجبور کرد از میخ خود جدا شود، و یک مارپیچ مرگ را شروع کرد. قبل از اینکه امروز صبح دوباره به بالا صعود کند، قیمت UST را به حدود ۶۰ سنت رسیده بود.

بنیاد لونا گارد (LFG) مجبور به مداخله شد و بخش خوبی از ذخایر بیت کوین خود را در تلاش برای حمایت از UST و بازگرداندن آن به میخ خود فروخت.

فروش حاصل از بیت کوین به منظور بازخرید UST تأثیر فاجعه باری برای کل بازار کریپتو داشت و با کاهش قیمت بیت کوین، همه چیزهای دیگر نیز کاهش یافت.

بازار کریپتو رو به بهبود؟

پس از جهنم دیروز، امروز تقریباً همه دارایی‌های رمز ارزی افزایش یافته‌اند. بیت کوین تا کنون حدود ۵ درصد افزایش یافته است و بسیاری از آلتکوین‌ها رشد بهتری داشتند.

پالیگان یک روز پس از اعلام همکاری با متا ۱۵ درصد افزایش یافته است. سولانا ۱۱.۵ درصد رشد داشته و آوالانچ ۱۴.۵ درصد. شیبا اینو بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته است، زیرا جمعیت خرده‌فروشی سعی می‌کنند سکه میم را بخرند.

UST در حدود ۶۰ سنت در نوسان است، اما به نظر نمی‌رسد که بازی با آتش برای این سکه تمام شده باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ اردیبهشت) – کاهش قیمت بیت کوین در پی تصمیمات فدرال رزرو

 

Source

https://coiniran.com/?p=51160
دکمه بازگشت به بالا