ایستگاه خبر

نصف شدن آمار بازدید صرافی های بزرگ

وضعیت ناامید کننده ی قیمت بازار رمزارز ها طی ماه های ژانویه و فوریه باعث شده بسیاری از معامله گران تمایلی به چک کردن حساب های کاربریشان نداشته باشند. با ارزیابی ترافیک اینترنتی حوزه های معامله متوجه کاهش شدید تعداد دفعات بازدید، به صورت ماه به ماه می شویم.

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری Bitcoin، در ماه فوریه مجموع تعداد دفعات بازدید از وب سایت صرافی های مطرح بیت کوین و رمزارز ها با سقوط مواجه شد. اگر نظری کلی به بیش از دوازده صرافی برتر بیندازیم، در می یابیم ترافیک اینترنتی وب سایت های آنها، در ماه دسامبر 2017 یا ژانویه 2018 به اوج خود رسیده و در فوریه تا نیمه ریزش کرده و به اندازه ماه نوامبر 2017 ویا کمتر از آن رسید.

کاهش بازدید و افت ترافیک

مطابق داده های ابزار هوشمند بازار Similarweb، کوین بیس (Coinbase) 49% از کل تعداد دفعات بازدید از وب سایت خود را (از 123.5 میلیون به 63.1 میلیون)، پس از اوج 169.5 میلیونی در ماه دسامبر 2017، از دست داد. کرکن (Kraken) شاهد افت 56% از 31.7 میلیون در ژانویه تا 13.8 میلیون در فوریه بود. بایننس به همین شکل افت 54% از اوج 191.5 میلیونی به 87.3 میلیونی را تجربه کرد. بیتفینکس (Birfinex) در فوریه با کاهش 48% به تعداد 18.3 میلیون بازدید، در مقابل 35.4 میلیون ژانویه و اوج 59.3 دسامبر 2017 رسید.

نصف شدن ترافیک اینترنتی صرافی های بزرگ بیت کوین و رمزارز ها
blog.upc.at

افت تراکنش های بیت کوین و رمزارز ها

عاملی که به وضوح می توان دلیل اصلی این سقوط تند در ترافیک وب سایت صرافی ها دانست، عملکرد ضعیف قیمت تمام رمزارز های بزرگ در دو ماهه ی اول سال 2018 است. به علاوه نرخ بالای رشد قیمت در سال 2017، باعث ثبت یک رکورد جدید از هجوم سرمایه گذاران تازه وارد و ورود آنها به این اکوسیستم شد که هیچ تناسبی با ماه های فعلی ندارد.

شباهت سقوط تعداد بازدید ها به سقوط تعداد تراکنش های بیت کوین می تواند مهر تائید بر فرضیه کاربری و پذیرش کمتر بیت کوین باشد تا این که مبادله ی گروهی (exchange batching) رقم کل را مخفی کرده باشد. طبق گزارش همین پایگاه، تعداد تراکنش های بیت کوین در مقایسه با اوج که نزدیک به 500 هزار تراکنش در روز در اواسط دسامبر 2017 بود، در ماه فوریه به میانگین کمتر از 200 هزار تراکنش در روز کاهش یافت. این بازار خلوت، دست کم موجب کاهش هزینه تراکنش ها شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا