ایستگاه خبر

رشد 6 درصدی کیف‌ پول کریپتو در سال 2022

یکی از مؤسسات تحقیقاتی صرافی هیوبی (Huobi) نشان می‌دهد که تعداد کاربران کیف‌ پول کریپتو از 80 میلیون در سال 2021 به 85 میلیون تا پایان سال 2022 رسیده است.

شاخص رشد کیف پول کریپتو در سال 2022

در طول این دوره، تعداد کاربران کیف‌ پول کریپتو در سراسر جهان 6.3 درصد افزایش یافته و از 80 میلیون کاربر در سال 2021 به 85 میلیون تا اواخر سال 2022 رسیده است. با این حال، به دلیل شرایط حاکم بر بازار و افت ارزش دارایی‌های کریپتو تا پایین‌ترین حد خودشان، این رشد نسبت به سال گذشته کندتر بوده است.

افزایش استفاده از کیف‌ پول کریپتو باعث شده که دارایی‌ کاربران به 1.4 میلیارد دلار افزایش یابد. براساس این تحقیق، احتمالاً در 10 سال آینده درآمد و بازده حاصل شده با افزایش 9.2 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه به حدود 33.372 میلیارد دلار خواهد رسید.

این گزارش نشان می‌دهد که در حال حاضر آمریکای شمالی با داشتن صرافی‌هایی مانند بیت‌گو (BitGo)، کوین‌بیس و سایر صرافی‌ها 30 درصد از این بازار را در قبضه خود دارد. علاوه بر این، آسیا-اقیانوسیه به دلیل تراکم بالای جمعیت و آگاهی گسترده از فناوری مالی، به ویژه در مناطقی مانند هنگ‌کنگ و چین، در نظم سلسله مراتبی تسلط کاربران کیف پول قرار می‌گیرد.

کیف پول و چالش‌ها

بر اساس این تحقیق بسیاری از کیف پول‌ها در بخش تعامل با مشتری و پشتیبانی  عملکرد ضعیفی دارند. این گزارش با ذکر مثال‌هایی نشان می‌دهد که وقتی کاربران با مشکل مواجه می‌شوند، پشتیبانی مناسبی برای رفع این مشکل وجود ندارد.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که ماهیت غیر متمرکز کیف پول‌ها عملاً راه را برای ورود نهادهای مجری قانون به منظور حل اختلافات و بررسی پرونده‌های سرقت بسته است. همچنین به نظر می‌رسد که به طور خاص برخی از کیف پول‌ها مانند متامسک از اصول تمرکز زدایی منحرف شده و در حال جمع‌آوری اطلاعات کاربرانند. این گزارش در پایان می‌افزاید که این بی‌نظمی‌ها می‌تواند ناشی از قوانین در حال تدوین باشد.

در این گزارش آمده است که کیف پول‌های غیر متمرکز برخلاف کیف پول‌های متمرکز، چندان در معرض دستکاری یا سوء مدیریت قرار نخواهند گرفت. با این حال، کیف پول‌های آفلاین بیشتر در معرض از دست دادن رمز عبور، ویروس‌ها و حملات مهندسی اجتماعی‌اند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین کیف پول موبایلی

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا