آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

لجر درباره NFT های جعلی به دارندگان اتریوم و پالیگان هشدار داد

لجر (Ledger)، ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال، هشدار مهمی به دارندگان حساب اتریوم، پالیگان و بایننس داده است. لجر به این گروه از کاربران هشدار می‌دهد که مراقب NFT های «ووچر» کلاهبرداری که به حساب‌هایشان ارسال می شود باشند.

به گفته ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال، این NFT ها حاوی لینک‌های مخربی هستند که برای فریب کاربران و افشای عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای آن‌ها طراحی شده‌اند.

هشدار کلاهبرداری

مراقب  NFTهای جعلی‌ای باشید که به حساب‌های اتریوم، پالیگان، بایننس شما ارسال می‌شوند. آن‌ها لینک‌های مخربی دارند که برای فریب شما طراحی شده‌اند تا عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای خود را به اشتراک بگذارید. هوشیار باشید!

—پشتیبانی لجر (@Ledger_Support) 19 سپتامبر 2023

به گفته لجر، در صورت بازخرید در یک وبسایت که وعده پول رایگان می‌دهد، کاربران ممکن است ایردراپ‌های NFT دریافت کنند که به نظر ووچر هستند. این شرکت هشدار داد که این NFTها کلاهبرداری هستند و اغلب حاوی لینک‌هایی به وبسایت‌های جعلی‌اند.

در این کلاهبرداری، کاربران فریب داده می‌شوند تا از وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های مخرب بازدید کنند، و جایی که از آن‌ها خواسته می‌شود عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای خود را افشا کنند یا یک تراکنش مخرب را با دستگاه لجر خود امضا کنند در نتیجه، کلاهبردار به حساب‌های آن‌ها  دسترسی خواهد داشت.

برای ایمن ماندن چه باید کرد؟

لجر به کاربران یادآوری می‌کند که عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای خود را برای کسی فاش نکنند یا آن را در هیچ وب‌سایت یا برنامه‌ای تایپ نکنند.  به طور خلاصه، کاربران باید در صورت مواجهه با NFT هایی که با لینکی در ارتباطند، مراحل زیر را انجام دهند.

اولین قدم این است که از هرگونه تعامل با پیوندها یا وبسایت‌های مرتبط با NFTها ناشناخته خودداری کنید.
دوم، NFT نباید به حساب یا آدرس دیگری حتا برای سوزاندن آن ارسال شود. این امر مستلزم ارتباط با قرارداد هوشمند اصلی NFT است که می‌تواند مخرب باشد و حساب کاربر را به خطر بیندازد. نکته آخر اینکه NFT را در Ledger Live با کلیک راست بر روی آن و انتخاب “Hide NFT Collection” پنهان کنید.

 

پیشنهاد مطالعه: همه چیز درباره لدجر (Ledger)

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا