ایستگاه خبر

جابه‌جایی صد و سی ملیون دلار بیت‌ کوین تنها با چهارده دلار کارمزد

یک کیف پول رمز ارزی غیرفعال که دارای 2207 بیت کوین (BTC) یعنی تقریبا 150 میلیون دلار بود، برای اولین بار بعد بیش از 8 سال فعال شد و با پرداخت تنها 14 دلار کارمزد انتقال میلیونی را انجام داد. طبق گزارش Whale Alert، این از این کیف پول 1907.5997 بیت کوین (129،984،430 دلار تا زمان انتشار) جابه جا شد.

در واقع، این کیف پول از سال 2013 غیرفعال بوده است و هویت صاحب آن تا زمان انتشار خبر ناشناخته است.
این حرکت تنها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که بیت‌کوین توانست برای مدت کوتاهی بالاترین قیمت خود را در حدود 69000 دلار لمس کند، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار به دنبال رسیدن به بالای 70000 دلار است.

همانطور که توسط فایننس مگنتس گزارش شده است، جریان های نهادی بیت کوین امسال تمام رکوردهای قبلی را شکست، زیرا محصولات سرمایه گذاری بیت کوین رکورد 6.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری نهادی را در دوره مذکور جذب کردند. ورودی به محصولات سرمایه گذاری بیت کوین در 8 هفته گذشته به 2.8 میلیارد دلار رسیده است. رشد قابل توجه قیمت بیت کوین آن را به یکی از با ارزش ترین دارایی‌های مالی جهان تبدیل کرده است، به طوری که برخی از تحلیلگران می‌گویند که ارزش بازار آن از نقره پیشی گرفته است.

جریان های نهادی بیت کوین

حجم کل بازار رمز ارزها روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ خود از مجموع سرمایه 3 تریلیون دلار عبور کرد. سلطه بیت کوین در طول این سال مشهود بوده است، اما آلت کوین‌هایی مانند Solana و Ethereum نه تنها در این هفته سطوح قیمتی بی سابقه ای را تجربه کردند، بلکه دامیننس آن‌ها بر بازار رمز ارزها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران نهادی شروع به در نظر گرفتن آلت‌کوین‌ها به‌عنوان ابزار خوبی برای تنوع سبد سهام کرده‌اند.

محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در هفته گذشته مجموعاً 174 میلیون دلار آمریکا را وارد کردند که دوازدهمین هفته متوالی ورودی را رقم زد. این جریان ورودی کل سال تا به امروز را به 8.9 میلیارد دلار می‌رساند که به طور قابل توجهی بیشتر از 6.7 میلیارد دلار آمریکا در سال 2020 است. کل دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) نیز به بالاترین حد خود یعنی 80 میلیارد دلار رسیده است. CoinShares در گزارش هفتگی خود اظهار داشت: بیت کوین در هفته گذشته مجموعاً 95 میلیون دلار ورودی داشت که نشان دهنده بزرگترین جریان ورودی در بین تمام دارایی‌های رمز ارزی است.

اخیراً، یک کیف پول خرید و فروشی را انجام داد که گمان می‌رود بزرگ‌ترین تجارت تمام دوران باشد که توسط یک فرد انجام شده است: 8000 دلار شیبا اینو (SHIB) در آگوست گذشته خریداری کرد که ارزش آن در 27 اکتبر 5.7 میلیارد دلار بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه: فلیپنینگ (Flippening) چیست؟ آیا دامیننس بیت کوین پایان خواهد

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا