ایستگاه خبر

معاملات بالای ۱۰،۰۰۰ دلار با رمز ارزها مشمول مقررات مالیاتی خواهند شد!

خزانه‌داری آمریکا گفت که پیشنهاد دولت بایدن برای بهبود شرایط مالیاتی شامل الزام گزارش‌دهی تراکنش‌های حداقل ۱۰ هزار دلار رمز ارزها شده است. این گزارش‌ها باید به سرویس درآمد داخلی (IRS) ارائه شود.

وزارت خزانه‌داری در گزارشی درباره طرح‌های اجرای مالیات که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: «مانند معاملات نقدی، کسب‌وکارهایی که تراکنش‌های رمز ارز آن‌ها بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار ارزش دارد، شامل طرح‌های مالیاتی خواهند شد.»

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد گرفتن گزارش جامع «برای به حداقل رساندن انگیزه‌ها و فرصت فرار مالیاتی در روند جدید گزارش اطلاعات» ضروری است. همچنین اشاره شده است که رمز ارزها سهم کوچکی از تراکنش‌های فعلی کسب‌وکارها را به خود اختصاص داده‌اند.

بیت کوین پس از اطلاعیه‌ی سرویس خدمات درآمد داخلی (IRS)، بخشی از سود روزانه خود را از دست داد و چیزی حدود ۳۰۰۰ دلار از قیمت این توکن کم شد. بیت کوین از ساعت ۴:۲۳ بعد از ظهر به وقت نیویورک ۵.۷ درصد رشد داشت و به ۴۰۵۳۰ دلار رسید. ارزش سهام مرتبط با رمز ارزها مانند کوین‌بیس و مایکرواستراتژی نیز بلافاصله پس از انتشار این خبر کم شد، و اعتراض برخی از علاقه‌مندان به سکه‌های دیجیتال در توییتر را در پی داشت.

کریستین اسمیت، مدیر اجرایی گروه بازرگانی انجمن Blockchain، گفت: «برخی واکنش‌ها اغراق‌شده بود، برای ما که معتقدیم باید با کریپتو و پول نقد به یک شکل رفتار شود، این موضع کاملاً مناسب است.»

معاملات نقدی بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار در حال حاضر مشمول شرایط گزارش IRS هستند. IRS در سال ۲۰۲۰ در تلاش برای دستیابی به نظارت بیشتر در معاملات ارز مجازی، در فرم ۱۰۴۰، اظهارنامه مالیاتی منفرد، بندی را راجع به رمز ارزها اضافه کرد.

گزارش حساب

دولت رئیس جمهور بایدن نیز از بانک‌ها خواست تا گزارشات مربوط به جریان حساب را برای کمک به افزایش انطباق با پرداخت مالیات ارائه دهند.

خزانه‌داری آمریکا گفت: «رمز ارزها در حال حاضر با تسهیل فعالیت‌های غیرقانونی از جمله فرار مالیاتی یک مشکل قابل توجه را گوشزد می‌کنند.»

وزارت خزانه‌داری قبل از شروع سال، در حال کار بر روی مقررات پیشنهادی بود که کارگزاران را مجبور می‌کند اطلاعات مربوط به مشتریان و فروش رمز ارزها را به IRS گزارش دهند.

 

پیشنهاد مطالعه: ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ هویت خالق بیت کوین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=45734
دکمه بازگشت به بالا