ایستگاه خبر

همکاری استارت‌آپ VeChain و BMW برای راه‌اندازی پلتفرم امنیتی خودکار با بلاکچین

VeChain در حال همکاری با شرکت خودروسازی آلمانی BMW است تا یک پلتفرم امنیتی خودکار با بلاکچین ایجاد کند که جعل و کلاهبرداری در حوزه وسایل نقلیه را سخت می‌کند.

این دو شرکت قصد دارند برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین (dApp) VerifyCar را که اطلاعات خودرو مانند مسافت پیموده شده، تعمیرات و خدمات مربوط به خودرو را جمع‌آوری می‌کند، ارائه دهند. dApp روی بلاکچین VeChainThor اجرا می‌شود که داده‌ها را ایمن نگه می‌دارد.

علاوه بر این، BMW تأکید می‌کند که کاربران VerifyCar کنترل بیشتری بر داده‌های جمع آوری شده دارند.

«با دسترسی به برنامه، کاربر تصمیم می‌گیرد که چه کسی، به عنوان مثال یک کارگاه یا یک خریدار بالقوه، می‌تواند به داده‌ها دسترسی داشته باشد. گیرندگان می‌توانند داده‌ها را با اثر انگشت دیجیتال یا مراجع بلاکچین VeChain مقایسه کنند. اگر داده‌ها و مرجع مربوط به بلاکچین مطابقت داشته باشد، مخاطب درمی‌یابد که داده ها معتبر هستند.»

این شرکت خودروسازی همچنین می‌گوید داده‌هایی از قبیل مسافت پیموده شده در زمان واقعی جمع‌آوری شده که با کمک سخت‌افزار تهیه شده توسط BMW در VeChain ذخیره می‌شوند. این شرکت توضیح می‌دهد که صاحب هر اتومبیل که سعی در تغییر مسافت پیموده‌شده وسیله نقلیه داشته باشد، فوراً مشخص می‌شود زیرا داده‌های آن با داده‌های ذخیره شده در بلاکچین مغایرت خواهد داشت.

طبق گفته BMW ،VerifyCar از خریداران در برابر فروشنده‌هایی که عمداً داده‌های وسیله نقلیه مانند مسافت پیموده شده را دستکاری می‌کنند محافظت می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40965
دکمه بازگشت به بالا