ایستگاه خبر

با بلاک‌چین، دیگر در شبکه‌های اجتماعی رایگان استاتوس تولید نکنید!

شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسان‌ها تبدیل‌شده‌اند به‌طوری‌که تصور زندگی بدون آن‌ها اکنون غیرممکن به نظر می‌رسد. در کنار پیشرفت‌های شگرف این شبکه‌ها، بلاک‌چین با افزایش محرمانگی، حفظ حقوق مؤلف و بسیاری مؤلفه‌های دیگر به کمک افزایش کارایی آن‌ها آمده است. وب‌سایت خبری Bitcoin.com در گزارشی به معرفی برخی از معروف‌ترین این شبکه‌ها پرداخته است.

شبکه Steemit پیشرو تلفیق بلاک‌چین با شبکه‌های اجتماعی بود. این شبکه که در جولای ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد‌، به کاربرانش اجازه می‌دهد درازای تولید محتوا پاداش (Steem) دریافت کنند.

شبکه جدید دیگر Narrative.org است که در مدت کوتاه راه‌اندازی خود به شبکه موردعلاقه بلاگرهای علاقه‌مند به رمز ارزها تبدیل‌شده است و به خاطر سیاست‌های KYC اجازه ساخت چند پروفایل را به کاربران خود نمی‌دهد و ازاین‌رو مشکل جدی شبکه Steemit را مرتفع کرده است.

شبکه اجتماعی بلاک‌چین محور ژاپنی ALIS نیز همانند Narrative به‌سرعت محبوبیت فراوانی میان گروه‌های خاص ژاپنی پیداکرده است. علاقه‌مندان ژاپنی رمز ارزها و هواداران مانگو (نقاشی‌های مصور ژاپنی) ازجمله استفاده‌کنندگان این شبکه هستند. در این شبکه تولیدکنندگان محتوای باکیفیت توکن ALIS به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

شبکه Memo.cash یکی دیگر از این پلتفرم‌هاست که بر روی شبکه BCH راه‌اندازی شده است و شبکه موردعلاقه ویتالیک باترین خالق اتریوم نیز می‌باشد.

کارشناسان معتقدند با ظهور بلاک‌چین، آینده شبکه‌های اجتماعی درگرو سازگاری هرچه بیشتر آن‌ها با این فناوری خواهد بود.

Source

https://coiniran.com/?p=31102
دکمه بازگشت به بالا