ایستگاه خبر

افزایش فعالیت‌های کلاهبردارانه در حوزه رمزارزها همزمان با گسترش شیوع کرونا

بیم از شیوع جهانی ویروس کرونا مجرمان و کلاهبرداران را به سوی سوء‌استفاده از این فضا سوق داده است.

هفته گذشته، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به‌طور رسمی اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا به سطح همه‌گیری جهانی یا پاندمی رسیده است. در این میان، همیشه کلاهبردارن، حاضر به یراق در کمین نشسته‌اند که از نمد آشفتگی و هراس درگرفته میان مردم، کلاهی برای خود ببافند. این بار کلاهبرداران پا را از فروش ماسک‌های تقلبی و تبلیغ داروهای ساختگی فراتر گذاشته و به تلاش برای سرقت دارایی‌های رمزینه مردم روی آورده‌اند.

چندی پیش، مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA)‌ با صدور هشداری اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا ممکن است این فرصت را در اختیار مجرمان بگذارد تا بتوانند برنامه‌های خود را برای به یغما بردن رمزارزهای افراد، عملیاتی کنند.

در بیانیه‌ی این سازمان آمده است:

کلاهبرداران به‌شدت خبره و فرصت‌طلب هستند و هر فرصتی را برای راهزنی غنیمت می‌شمارند. آن‌ها استاد سوء‌استفاده از افراد آسیب‌پذیر هستند. مراقب فرصت‌های سرمایه‌گذاری فریبنده باشید. اگر کسانی وعده سود بسیار بالا در مدت‌زمانی کوتاه به شما می‌دهند، احتمالا در معرض یک کلاهبرداری قرار دارید و ممکن است با غفلت، تمامی دارایی‌های خود را به باد دهید.

بنابر اعلام دفتر اطلاعات ملی کلاهبرداری (NFIB) اعطای کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت و دیگر مراکز درمانی در قالب بیت‌کوین از جمله دام‌های پنهان مجرمان برای سوء‌استفاده از کاربران است.

Source

https://coiniran.com/?p=37563
دکمه بازگشت به بالا