ایستگاه خبر

جعل هویت اعضای کمیته بین‌المللی المپیک توسط کلاهبرداران رمزارزی

دنیاگیری بیماری کووید ۱۹ منجر به لغو بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو شده است. همین امر به افزایش کلاهبرداری‌های آنلاین مرتبط با رمزارزها دامن زده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ارسال ایمیل‌هایی از سوی یکی از گروه‌های کلاهبرداری به کاربران با جعل هویت اعضای کمیته بین‌المللی المپیک اشاره کرد. در این ایمیل‌ها کلاهبرداران از کاربران درخواست کمک مالی کرده‌اند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده، کلاهبرداران در این ایمیل‌ها از قربانیان خود خواسته‌اند تا با ارسال حمایت‌های مالی خود به نهادهای ژاپنی کمک کنند تا بتوانند به سلامت از بحران ویروس کرونا عبور کنند و اثرات سوء اقتصادی ناشی از به تعویق افتادن برگزاری المپیک را جبران نمایند.

در این ایمیل‌های جعلی، فردی خود را یکی از اعضای کمیته المپیک معرفی کرده و اظهار داشته است که این سازمان به دلیل تعویق المپیک، زیان‌های هنگفتی در بخش‌های بلیت ایرلاین‌ها، هتل‌ها و دیگر زیرساخت‌ها متحمل شده است.

در این ایمیل‌ها کلاهبرداران تصریح کرده‌اند:

اگر اهداف موردنظر برای تامین مالی المپیک محقق نشود، تصویر بین‌المللی جهانیان از مردم ژاپن مخدوش شده و خطر لغو قطعی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را افزایش می‌دهد.

کلاهبرداران در ایمیل‌های جعلی خود از کاربران خواسته‌اند تا هدایای خود را به آدرس‌ کیف‌پول‌های بیت‌کوینی متعلق به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال کنند. آن‌ها همچنین برای ترغیب بیشتر کاربران به آن‌ها وعده داده‌اند که می‌توانند از تخفیف ۳۰ درصدی برای خریداری بلیت‌های بازی‌های المپیک بهره‌مند شوند.

Source

 

https://coiniran.com/?p=38601
دکمه بازگشت به بالا