ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

هکرها ۴۵۰ میلیون دلار در نیمه اول ۲۰۲۳ سرقت کردند!

حملات باج‌افزار کریپتو در نیمه اول سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. با این حال، طبق گزارش نیم‌سال جرایم کریپتو  چین‌آنالیسیس، کلاهبرداران در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، ۷۷ درصد درآمد کمتری کسب کردند.

افزایش حملات باج‌افزار کریپتو در نیمه اول سال

این گزارش خاطرنشان می‌کند حملات باج‌افزار کریپتو در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته و تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۳، حملات باج‌افزاری به ۴۴۹.۱ میلیون دلار رسیده است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد اگر این روند در بقیه سال ادامه یابد، مهاجمان باج‌افزار به طور بالقوه می‌توانند از ۹۳۹.۹ میلیون دلار اخاذی شده از قربانیان در سال ۲۰۲۱ فراتر روند که نشان‌دهنده افزایش بالقوه حجم کلاهبرداری‌ها است.

این گزارش افزایش پرداخت‌های باج‌افزار «بسیار کوچک» و «بسیار بزرگ» را در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد. به‌ویژه، گونه‌های پیچیده‌ای مانند Cl0p و ALPHV/Blackcat که به زبان برنامه‌نویسی Rust نوشته شده‌اند، به ترتیب، میانگین اندازه پرداختی معادل ۱,۷۳۰,۴۸۶ دلار و ۱,۵۰۴,۵۷۹ دلار را ثبت کرده‌اند.

از سوی دیگر، گونه‌های باج‌افزار سطح پایین، از جمله Dharma، Phobos، Stop/djvu، و BlackBasta، میانگین اندازه‌های پرداخت ۲۶۵ دلار، ۱۷۱۹ دلار، ۶۱۹ دلار و ۷۶۲۶۳۴ دلار را گزارش کردند.

واضح است که اکوسیستم باج‌افزار در سال ۲۰۲۳ در رابطه با پرداخت‌ها و حملات در حال افزایش فعالیت خود است. این داده‌ها یادآور مهمی است که باج‌افزار همچنان یک تهدید مهم است و کسب‌وکارها باید به تقویت امنیت سایبری و رویه‌های پشتیبان‌گیری از داده‌ها برای محافظت بیشتر ادامه دهند.

کاهش کلاهبرداری‌های رمزارزی

در نیمه اول سال ۲۰۲۳، کاهش قابل توجهی در جرایم مربوط به رمزارزها مشاهده شد، همانطور که با کاهش جریان ورودی به آدرس های کیف پول غیرقانونی، علیرغم طرح های متعدد کلاهبرداری رمزارز و کشش فرش نشان داد.

شایان ذکر است که کلاهبرداران در این مدت ۷۷ درصد درآمد کمتری نسبت به سال قبل داشته‌اند. این کاهش را می‌توان به فروپاشی VidiLook و Chai Tai Tianqing نسبت داد، دو طرح کلاهبرداری که به طور غیرقانونی مبالغ قابل توجهی از قربانیان به دست آوردند.

علیرغم افزایش ۴۹ درصدی انتقال وجه به سازمان‌دهندگان کلاهبرداری جعل هویت در نیمه اول ۲۰۲۳، کل مبلغ از دست رفته کمتر از سال قبل است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال کمتر قربانی چنین طرح‌هایی می‌شوند.

چین‌آنالیسیس کاهش جرایم کریپتو در نیمه اول ۲۰۲۳ را به تلاش‌های هماهنگ شرکت‌کنندگان بلاکچین در بخش‌های دولتی و خصوصی نسبت می‌دهد. علاوه بر این، اقدامات پیشگیرانه توسط سازمان‌های مجری قانون نقش کلیدی در جلب هکرها و کلاهبرداران بازی کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۲ مورد از جدیدترین کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64086
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x