آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

هکرها 450 میلیون دلار در نیمه اول 2023 سرقت کردند!

حملات باج‌افزار کریپتو در نیمه اول سال 2023 افزایش یافته است. با این حال، طبق گزارش نیم‌سال جرایم کریپتو  چین‌آنالیسیس، کلاهبرداران در مقایسه با مدت مشابه در سال 2022، 77 درصد درآمد کمتری کسب کردند.

افزایش حملات باج‌افزار کریپتو در نیمه اول سال

این گزارش خاطرنشان می‌کند حملات باج‌افزار کریپتو در سال 2023 افزایش یافته و تنها در نیمه اول سال 2023، حملات باج‌افزاری به 449.1 میلیون دلار رسیده است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد اگر این روند در بقیه سال ادامه یابد، مهاجمان باج‌افزار به طور بالقوه می‌توانند از 939.9 میلیون دلار اخاذی شده از قربانیان در سال 2021 فراتر روند که نشان‌دهنده افزایش بالقوه حجم کلاهبرداری‌ها است.

این گزارش افزایش پرداخت‌های باج‌افزار «بسیار کوچک» و «بسیار بزرگ» را در سال 2023 نشان می‌دهد. به‌ویژه، گونه‌های پیچیده‌ای مانند Cl0p و ALPHV/Blackcat که به زبان برنامه‌نویسی Rust نوشته شده‌اند، به ترتیب، میانگین اندازه پرداختی معادل 1,730,486 دلار و 1,504,579 دلار را ثبت کرده‌اند.

از سوی دیگر، گونه‌های باج‌افزار سطح پایین، از جمله Dharma، Phobos، Stop/djvu، و BlackBasta، میانگین اندازه‌های پرداخت 265 دلار، 1719 دلار، 619 دلار و 762634 دلار را گزارش کردند.

واضح است که اکوسیستم باج‌افزار در سال 2023 در رابطه با پرداخت‌ها و حملات در حال افزایش فعالیت خود است. این داده‌ها یادآور مهمی است که باج‌افزار همچنان یک تهدید مهم است و کسب‌وکارها باید به تقویت امنیت سایبری و رویه‌های پشتیبان‌گیری از داده‌ها برای محافظت بیشتر ادامه دهند.

کاهش کلاهبرداری‌های رمزارزی

در نیمه اول سال 2023، کاهش قابل توجهی در جرایم مربوط به رمزارزها مشاهده شد، همانطور که با کاهش جریان ورودی به آدرس های کیف پول غیرقانونی، علیرغم طرح های متعدد کلاهبرداری رمزارز و کشش فرش نشان داد.

شایان ذکر است که کلاهبرداران در این مدت 77 درصد درآمد کمتری نسبت به سال قبل داشته‌اند. این کاهش را می‌توان به فروپاشی VidiLook و Chai Tai Tianqing نسبت داد، دو طرح کلاهبرداری که به طور غیرقانونی مبالغ قابل توجهی از قربانیان به دست آوردند.

علیرغم افزایش 49 درصدی انتقال وجه به سازمان‌دهندگان کلاهبرداری جعل هویت در نیمه اول 2023، کل مبلغ از دست رفته کمتر از سال قبل است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال کمتر قربانی چنین طرح‌هایی می‌شوند.

چین‌آنالیسیس کاهش جرایم کریپتو در نیمه اول 2023 را به تلاش‌های هماهنگ شرکت‌کنندگان بلاکچین در بخش‌های دولتی و خصوصی نسبت می‌دهد. علاوه بر این، اقدامات پیشگیرانه توسط سازمان‌های مجری قانون نقش کلیدی در جلب هکرها و کلاهبرداران بازی کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۲ مورد از جدیدترین کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا