ایستگاه خبر

پلیس هند ظاهرا مردی را دستگیر کرده که پشت یک کلاه‌برداری رمز ارزی بوده است!

پلیس هند ظاهرا مغز متفکر یک کلاه‌برداری رمز ارزی را دستگیر کرده است. این فرد قبل از اینکه در سال ۲۰۱۸ به دبی پرواز کند، بیش از ۳۴۰۰۰۰ دلار کلاه‌برداری کرده است. پلیس دهلی نو اومش ورما (Umesh Verma) را به محض ورود از دبی به دهلی نو دستگیر کرد. ورما توسط دایره جرایم اقتصادی هند برای سه روز توقیف خواهد بود.

ورما به همراه پسرش در سال ۲۰۱۷ اقدام به راه‌اندازی صرافی Pluto کرد. این صرافی رمز ارز خاص خود با نام Coin Zarus را نیز برای کاربران صادر می‌کرد. این توکن مرتب بر قیمت آن افزوده می‌شد و سرمایه‌گذاران را بیشتر تطمیع می‌کرد. این شرکت به سرمایه‌گذاران وعده سود‌های تضمینی ۲۰ تا ۳۰ درصد در ماه را می‌داد.

این طرح پانزی وعده خود را در مورد سرمایه‌گذاران اولیه به انجام رساند و این باعث ترغیب افراد دیگر از جانب این سرمایه‌گذاران شد و در نهایت این سرمایه‌گذاران نیز سرمایه بیشتری را وارد این فضا کردند. این سود‌ها بعد از مدتی دیگر پرداخت نشد و ورما خود را از سرمایه‌گذاران پنهان کرد. سرانجام ورما به دبی پرواز کرد و در آنجا یک کسب و کار کالا‌های اساسی را به راه انداخت.

بیش از ۴۰ سرمایه‌گذار در سپتامبر ۲۰۱۹ علیه ورما شکایت کردند. آنها ادعا کردند که بیش از ۲۷۲۰۰۰ دلار را در صرافی Pluto سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این صرافی یکی از اولین صرافی‌های رمز ارز در هندوستان بوده است. ادعا می‌شود که این صرافی در سال ۲۰۱۷ اولین اپلیکیشن ترید بیت کوین هند را راه‌اندازی کرده است. کاربران از این طریق می‌توانستند تراکنش‌های خود را با استفاده از موبایل انجام دهند.

پلیس هند در ماه‌های اخیر برخورد‌هایی جدی با پدیده کلاه‌برداری رمز ارزی داشته است. آنها در ماه اکتبر اقدام به دستگیری متصدی پروژه Morris Coin کردند که صد‌ها هزار دلار از سرمایه‌گذاران کلاه‌برداری کرده بود. ظاهرا در این کلاه‌برداری به سرمایه‌گذاران وعده سود روزانه داده شده است. شما چه فکر می‌کنید؟ نظر شما در مورد این گونه کلاه‌برداری‌ها چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43052
دکمه بازگشت به بالا